SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Nehnuteľnosti: Trochu bližšie k prírode

Prenajať si byt v novostavbe nie je žiadnou novinkou. Naopak, stáva sa čím ďalej tým častejším trendom. Ako sú však na tom chaty a chalupy? Pozrite sa s nami na prenájmy očami realitného trhu.

V prípade, že sa chystáte poskytnúť na prenájom reality ako chaty, či chalupy určite si finančne prilepšíte, ak ich budete mať v rekreačnej, či turistickej oblasti. Nehnuteľnosti tohto typu vyhľadávajú v období dovolenie najmä finančne menej solventné rodiny a mladí ľudia (študenti).

Chatu na Slovensku si možno prenajať za výhodnú cenu - lacnejšie, ako je cena last minute zájazdu k moru so všetkými príplatkami. Samozrejme, pri prenájme lacnej chaty treba počítať s tým, že jej vybavenie nebude na luxusnej úrovni.

Pokiaľ sa chystáte prenajímať chatu, cenu prenájmu odvíjajte tak od lokality, ako od vybavenosti danej nehnuteľnosti.

Ak ste teda majiteľom chaty je pre vás výhodné svoju nehnuteľnosť prenajímať. Najväčší záujem je pritom o prenájom chát, ktoré majitelia prenajímajú individuálne cez inzeráty. Nemusíte totiž platiť províziu cestovnej alebo realitnej kancelári, a tak si môžete dovoliť prenajímať svoje rekreačné nehnuteľnosti lacnejšie v porovnaní s ostatnými.

Chatu či chalupu si môžete postaviť sami – v takomto prípade sa orientuje na stavebné pozemky v blízkosti zaujímavých miest vhodných napr. na šport, či inú rekreačnú činnosť. Ak sa chystáte kúpiť už hotovú chatu, jej cena sa bude odvíjať už od spomínaných faktorov – stav reality a tiež lokalita.

Najlepšie sa podľa všeobecných ukazovateľov predávajú chaty v cenovej kategórii od päť– do päťdesiattisíc eur. Túto cenovú kategóriu predstavujú objekty vybavené bežným štandardom ako elektrina, voda, kúrenie, kuchyňa.

Ako sú na tom lacnejšie chaty?
Realitný maklér takúto investíciu neodporúča, pretože ich stav si vyžaduje viac alebo menej rozsiahlu rekonštrukciu, ktorá stojí ďalšie peniaze navyše.

Čo na to hovorí trh s realitami
: Ponuka chát a chalúp prevyšuje dopyt. Výnimku tvoria rekreačné oblasti, kde už nie je povolená nová výstavba chát pre nedostatok pozemkov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Venujte na Vianoce darček plný informácií

Vaša rodina a priatelia si môžu nájsť pod stromčekom Ročné predplatné SME.sk.

Tlačové správy

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu

Náročné jarné a momentálne aj jesenné obdobie znamená, že doma trávime oveľa viac času, ako sme zvyknutí.

Tlačové správy

Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne

Zlé trávenie trápi mnoho Slovákov, často si však za nepríjemný pocit po jedle môžu sami.