SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Posledné Botasky v Česko-Slovensku?

Firma Botas prestala vyrábať krásnu sériu tenisiek Botas 66 a vy si môžete v obchode Shooos.sk kúpiť už iba posledné tenisky, ktoré sú skladom.

Firma Botas prestala vyrábať krásnu sériu tenisiek Botas 66 a vy si môžete v obchode Shooos.sk kúpiť už iba posledné tenisky, ktoré sú skladom.

Botasky majú za sebou dlhú históriu vo výrobe obuvi. Pred niekoľkými rokmi sa zo spolupráce dizajnérov a výrobcu topánok narodili krásne farebné tenisky. Botas zažil renesanciu a jeho obuv sa predávala v mnohých obchodoch v Česku. Pre nás je najkrajšia kolekcia Botas 66 z roku 2012.

Dovyrábať nové kusy sa už nebudú – materská firma a tiež my dopredávame skladové zásoby. Čo nás čaká v roku 2013 Vám ukážeme už o chvíľu:)

Renesancia starej klasiky po 40 rokoch

Tenisky Botas a ich najpopulárnejší model vznikol v roku 1966. Vyrábal ich vtedy národný podnik Botana a nosili samozrejme všetci top športovci v bývalom Československu. Botaskami sa mohli pochváliť Emil Zátopek so ženou, Věra Čáslavská a iní. Dnešní dizajnéri hovoria, že populárny model tenisiek prežil najmä vďaka tomu, že išlo predovšetkým o funkčné športové tenisky na každé použitie.

Renesancia botasiek nastala v roku 2008. Študenti priemyselného dizajnu Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe odiali tenisky do nových farieb. Vznikla modelová rada Botas 66 Classic s 12-timi teniskami v 12-tich rôznych farebných kombináciách...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

23 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan