SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kúpa obuvi cez internet. Ako správne zistiť veľkosť topánok

Podobne ako potraviny, mäso a veci každodennej potreby sa dajú kúpiť cez internet aj topánky. Nie je to žiadna veda ak viete svoju veľkosť chodidla. Rôzne značky majú rôzne veľkostne tabuľky...

Podobne ako potraviny, mäso a veci každodennej potreby sa dajú kúpiť cez internet aj topánky. Nie je to žiadna veda ak viete svoju veľkosť chodidla. Rôzne značky majú rôzne veľkostne tabuľky a stupnice, kontinenty svoje zaužívané veľkosti, avšak vo veľkostiach topánok sa dá pomerne jednoducho zorientovať.

Európske veľkosti topánok zrejme pozná každý človek. Veľa topánok sa však dováža z USA, Čína vyrába pre Americký trh a nakoniec skončí obuv v Európe. Ako postupovať keď je na topánke znak US? Platí jednoduché previdlo:

Pri mužských veľkostiach odpočítajte jedno celé číslo. Príklad: Ak je na krabici napísané 8US = 7UK = 40,5. Je to jasné? 9 US = 8 UK = veľkosť 42.

Ženy to majú trošku komplikovanejšie. Obecne platí odrátavanie 2,5 čísla. Takže príklad: Dámska veľkosť 8 US = 5,5 UK = 39. Myslím, že je to v skratke dostatočne jasné.

Našťastie uvedené problémy si obuvnícke firmy veľmi rýchlo uvedomili a na krabiciach sú uvedené všetky najrozšírenejšie veľkosti topánok. V maličkej prehľadnej tabuľke na krabici máte napísané o akú veľkosť ide a Vám už si stačí len pamätať veľkosť nohy.

Ani nohy nerastú večne a od určitého veku si zvykneme kupovať jednu veľkosť topánok, takže kúpa cez internet je relatívne spoľahlivá voľba. Oplatí sa tiež z obrázkov naštudovať, či noha sadne do úzkej/širokej topánky a podobne.

Najširší výber krásnych topánok na slovenskom trhu ponúka obchod s obuvou Shooos.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan