SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko dáte za chatu na strednom Slovensku?

Ľudia po celom svete radi oddychujú v blízkosti prírody, čo najďalej od smogom napadnutých miest. Inak tomu nie je ani na Slovensku.

Jednoduché chatky lákajú cenou

Medzi najobľúbenejšie lokality na stavbu či kúpu chaty je stredné Slovensko. Sú nanajvýš 3 hodiny cesty odkiaľkoľvek zo Slovensku a obklápa ich neporušená príroda.

Ak jediné čo potrebujete, je miesto na prespanie, menšiu hygienu a nečakáte žiaden luxus v podobe sauny, krásneho krbu, vystačíte si aj s nižším rozpočtom. Napríklad jednoduchšie okolité reality pri Zvolene, nedaľeko Kováčovej či Sliaču vás vyjdu približne na 30 až 40 tisíc eur. Už aj pri týchto cenách je samozrejmosťou murovaná stavba, WC, niekedy dokonca aj garáž.

Za luxus si priplatíte

Chata však môže vyzerať aj úplne inak. Ak vynecháme najprepychovejšie stavby, môžeme sa zastaviť pri vyššom štandarde. Ten sa už náramne podobá menším domom. Má príjemne pôsobiacu kúpeľnu s vaňou alebo sprchovým kútom, plne funkčnú kuchyňu a krásny krb. Elektrické kúrenie a teplá voda sú už samozrejmosťou. Chaty, v ktorých nemáte problém bývať aj celú zimu sú žiadané najmä v blízkosti zimných rekreačných stredísk. Tých je ako maku v Žilinskom kraji. Za luxusnejšie reality v Ružomberku, Liptovskom Mikuláši a okolí si prichystajte približne 100 000 eur.

Najdôležitejšie je sa rozhodnúť ako chcete chatu či chalupu využívať. Ak plánujete chodiť na 2-3 dňové výlety za účelom rybačky, či menšej turistiky uspokojiť vás môže aj jednoduchšia chalupa. V prípade, že plánujete na chate tráviť týždne lyžovaním či pobytom v horách, určite stojí za to si priplatiť.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu