SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vložky do topánok môžu vyriešiť niektoré vaše zdravotné problémy

Problémy so zdravím nemusia mať zjavnú spojitosť s chodidlami ale napriek tomu môžu mať príčinu práve v nich. Nosenie topánok bez vložiek a chodenie po betónovom povrchu môže viesť k zraneniam.

Problémy so zdravím nemusia mať zjavnú spojitosť s chodidlami ale napriek tomu môžu mať príčinu práve v nich. Každodenné nosenie topánok bez vložiek a chodenie po tvrdom/betónovom povrchu môže viesť k bolestiam kĺbov, šliach a nepohodliu počas chôdze. Napraviť to pomáhajú vložky do topánok SUPERfeet, ktoré odskúšali na viac ako millión ľuďoch. Na Slovensku ich predáva obchod Shooos.sk.

Bolesti chodidiel a problémy s chrbticou zväčša nezískavame pri narodení. Deti majú chodidlá v poriadku. Problémy so zdravím sa začnú vyskytovať až neskôr a to najmä z dôvodu nekvalitnej obuvi a vložiek v nich. Viac ako 90% povrchu, na ktorom sa pohybujeme je abnormálne tvrdého. Chodíme po betóne, asfalte. Pritom naše nohy boli milióny rokov dizajnované na prirodzený – prírodný povrch. Za posledné storočie sa to radikálne zmenilo, čo sa odrazilo v prvom rade na chodidlách a chrbtici.

Naše nohy zvýšeným pobytom na tvrdom povrchu trpia a časom sa začínajú deformovať. Je preto veľmi dôležité disponovať správnymi (nie sériovo vyrábanými vložkami, ktoré sa nelisujú) vložkami. Správne vložky upravujú nášľapy na chodidlo a dávajú telo do správnej polohy. Niektoré z nich sa špecializujú na konkrétny druh obuvi – iné vložky sú do korčúl/lyžiarok, kde má človek váhu svojho tela položenú na špičke chodidla a iné vložky sa hodia na relax a obyčajnú športovú obuv.

Avšak vedeli ste napríklad, že každý deň prejdeme 8-12-tisíc krokov? Vedeli ste tiež, že ženy majú štyrikrát viac problémov s chodidlami a tým pádom aj chrbticou, ako muži? Pri chôdzi dopadá na zem noha silou, ktorá predstavuje trojnásobok hmotnosti tela, pri behu je to desaťnásobok. Kvôli tomuto všetkému sa oplatí investovať do správnych vložiek a nechať si ich upraviť špeciálne na Vašu nohu.

Nohy odrážajú celkové zdravie človeka. Počiatočné príznaky artritídy, cukrovky, obehových a nervových porúch sa môžu objaviť na nohe. Kvalitnou obuvou a vhodnými vložkami do topánok tak môžete minimalizovať a predchádzať ochoreniam, ktoré by sa mohli objaviť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan