SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Vložky do topánok pomáhajú zdravému držaniu tela

Vložky do topánok sú vhodným Vianočným darčekov nielen pre seniorov a ľudí, ktorí majú problémy s nohami. Je to investícia do budúcnosti. Vhodnými vložkami totiž podľa ortopédov predídete zdravotným ť

Vložky do topánok sú vhodným Vianočným darčekov nielen pre seniorov a ľudí, ktorí majú problémy s nohami. Je to investícia do budúcnosti. Vhodnými vložkami totiž podľa ortopédov predídete zdravotným ťažkostiam spôsobeným zlou obuvou. Do topánok sa totiž nedávajú lisované vložky, ale mäkké fúkané, ktoré spôsobujú nestabilitu tela pri chôdzi.

Noha je odjakživa dizajnovaná na tvrdý povrch. Ľudia chodili desiatky tisíc rokov po zemi bosí a posledné dve tisícročia s obuvou sa na vývoji chodidiel zásadne neprejavili. To je prvý dôvod na tvrdé vložky do topánok.

Druhé porovnanie nájdeme na pláži, alebo na žinenke. Chodí sa Vám lepšie po mäkkom sypkom piesku, alebo mokrej tvrdšej pláži. Sypký piesok sa hýbe pod nohou, viac sa namáhate. Detto žinenka. V telocvični sa lepšie pohybujete po tvrdom parketovom povrchu, alebo po žinenke? Vyhrávajú parkety. Akoby ste porovnávali mäkké vložky, ktoré sa predávajú s topánkami a lisované vložky Superfeet.

Keďže vložky do topánok sa predávajú už niekoľko desaťročí, časom ortopédovia vyvinuli vložky vhodné na športové topánky, vložky do lyžiarok, univerzálne vložky, vložky pre pánsku nohu, dámske vložky do topánok, alebo vložky pre pracovnú a turistickú obuv. Športovcom zabezpečia vložky lepší prenos síl z nôh cez topánku do lyží a korčulí, čo maximalizuje držanie hrán a podobne.

Plochým nohám zase vložky do topánok pomôžu udržať klenbu, špeciálne vložky sú tiež pre nohy s vysokou klenbou. Ak chcete svojich blízkych potešiť darčekom, ktorý nebude len pekný, ale aj praktický a pomôže im udržať zdravý životný štýl, obdarujte ich vložkami do topánok.

Viac informácii o vložkách Superfeet a o tom ako ich prispôsobiť nohám nájdete v článku na Shooos.sk: Prečo sú kvalitné vložky vo vašich topánkach dôležité?

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan