SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Akú nehnuťeľnosť na rekreáciu kúpiť v tatrách

Vysoké a Nízke Tatry sú pýchou Slovenska. Nie je divu, že je sú tieto lokality aj vyhľadávanou destináciou tunajších či zahraničných dovolenkárov.

Raj domácich dovolenkárov

Vysoké a Nízke Tatry sú pýchou Slovenska. Nie je divu, že je sú tieto lokality aj vyhľadávanou destináciou tunajších či zahraničných dovolenkárov. Ak máte možnosť a hory vám učarovali na toľko, že tam trávite takmer všetok voľný čas, pouvažovať by ste mohli nad vlastnou chatou či chalupou.

Tatry aj Poprad v blízkosti

Veľmi lákavou lokalitou je okolie Popradu. Výhodou tohto miesta je jednoznačne poloha, ktorú viete využiť ako ideálny východiskový bod pre turistické výlety do Nízkych Tatier alebo dni plné zimných športov vo Vysokých Tatrách. Neďaleko sa nachádzajú aj pre svoje plte obľúbené Pieniny Navyše blízky Poprad patrí do desiatky najväčších miest na Slovensku, takže sa nemusíte obávať ani o nedostatok tovaru či služieb v okolí.

Jednoduché príbytky za menej peňazí

O reality v Poprade a okolí núdza nie je. Pravidelne sú predmetom obchodovania developerov, dedičov či inných predajcov. Jedna cesta ako získať útulné utočisko v úpätí hôr je investícia do staršieho domčeku, chalupy a následne nehnuteľnosť zrenovovať. Ak vás láka tento variant, buďte pripravený, že úvodná suma, za ktorú staršiu reality kúpite bude minimálne v okolí 30 tisíc eur.

Za novšie chaty v tatrách si priplatíte

S rekonštrukciou staršej budovy na útulnú chatu je zvyčajne veľa "babračky". Hoci ušetríme niekoľko tisíc eur, za ten čas a pohodlie to občas vôbec nestojí. Práve z týchto dôvodov jestvuje veľká skupina ľudí, ktorá si radšej priplatí a príde, ako sa hovorí "na hotové". Ak si nenárokujete na saunu a väčší luxus, tak vás priemerná chatka v okolí Popradu, nevyžadujúca rozsiahlejšiu rekonštrukciu výjde na sumu okolo 70 až 80-tisíc eur. Nový zrub v lukratívnej polohe Vysokých Tatier stojí aj 200-tisíc eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Venujte na Vianoce darček plný informácií

Vaša rodina a priatelia si môžu nájsť pod stromčekom Ročné predplatné SME.sk.

Tlačové správy

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu

Náročné jarné a momentálne aj jesenné obdobie znamená, že doma trávime oveľa viac času, ako sme zvyknutí.

Tlačové správy

Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne

Zlé trávenie trápi mnoho Slovákov, často si však za nepríjemný pocit po jedle môžu sami.