SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koľko zaplatíte za záhradu na strednom Slovensku?

Mnohí obyvatelia, nepekne povedané - "králikární" hľadajú oddych od znečisteného a hlučného mesta v záhradkách.

Oddych pre obyvateľov paneláku

Mnohí obyvatelia, nepekne povedané - "králikární" hľadajú oddych od znečisteného a hlučného mesta v záhradkách. Najmä ak vám situácia nedovoľuje dopriať si vlastný dom so záhradou, je vlastný kúsok zeme mimo bytu veľmi vítaným doplnkom.

Poslúži nielen na pestovanie zeleniny a ovocia

Každá záhrada alebo záhradka má na svojom pozemku okrem vhodnej pôdy na pestovanie aj budovu. Od jej veľkosti a vybavenosti záleží, či slúži len ako sklad alebo ponúka majiteľovi aj relax a odpočinok. Má to vplyv aj na frekvenciu návštev záhrady, ak sa tam dá spať, nie je problém tam tráviť celé víkendy a ak ste pripravený aj na zimu, nemusíte sa cez sobotu či nedeľu v byte ani ukázať.

Typická záhradka s chatkou

Ak si prejdete ponuky internetových portálov zaoberajúcich sa predajom a kúpou nehnuteľností, zistíte ako vyzerá vzorová slovenská záhradka. Ide o pozemok o rozlohe 200 – 400m2 s malou chatkou, v niektorých prípadoch aj s možnosťou jednoduchého nocľahu. Žiaden luxus však nečakajte, ak si naň potrpíte, prezerajte radšej ponuky chát, chalúp či zrubov.

Zmestíte sa do 10 tisíc eur

Nájsť takéto reality v Zvolenskom, Banskobystrickom či severnejšom Popradskom okrese nie je problém. Pri výslednej sume je potrebné zohľadniť stav a vybavenosť chatky, no ceny sa pohybujú v okolí hodnôt 15 až 20 eur za meter štvorcový. Predajná suma sa zvyčajne pohybuje v okolí 5 až 6-tisícov eur. Ak pripočítate náklady na menšie úpravy podľa vašich predstáv, mali by ste sa vtesnať do rozpočtu 10-tisíc eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Venujte na Vianoce darček plný informácií

Vaša rodina a priatelia si môžu nájsť pod stromčekom Ročné predplatné SME.sk.

Tlačové správy

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu

Náročné jarné a momentálne aj jesenné obdobie znamená, že doma trávime oveľa viac času, ako sme zvyknutí.

Tlačové správy

Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne

Zlé trávenie trápi mnoho Slovákov, často si však za nepríjemný pocit po jedle môžu sami.