SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

História hodiniek Timex

Korporácia Timex je v súčasnosti najväčší a najmasovejší americký výrobca hodiniek - 100 000 predajných miest v USA a po celom svete prezrádza o akého giganta sa jedná.

Hodinky Timex nájdete na našom e-shope TIMESTORE.

logo timexKorporácia Timex je v súčasnosti najväčší a najmasovejší americký výrobca hodiniek - 100 000 predajných miest v USA a po celom svete prezrádza o akého giganta sa jedná. Široká a rozmanitá ponuka hodiniek si nájde miesto od šatne v továrni až po nablýskané zasadacie miestnosti. Viac než 50 rokov sa v Spojených štátoch nenašla hodinárska firma, ktorá by bola pre Timex vážnou konkurenciou.

História
timex expedition e-tide temp compass t49709Pri skúmaní kroniky firmy sa dostaneme do roku 1854, kedy v Naugatuck Valley v štáte Connecticut výrobcovia mosadze Benedikt a Burnham založili značku Waterbury. Prvým produktom spoločnosti Waterbury boli klasické, hojne používané náprsné hodinky. Základom pre ich výrobu boli mosadzné ozubené kolieska. Údolie Naugatuck vďaka presnosti tunajších hodinárskych majstrov dostalo prezývku „Švajčiarsko Ameriky“.

V roku 1850 Waterbury uviedla na trh náramkové hodinky. Pre lepšiu a jednoduchšiu manipuláciu (nebolo potrebné siahať do vrecka) sa okamžite stali hitom robotníckej triedy. Sériovo vyrábané hodinky dokonalej kvality a štýlového dizajnu osádzané kolieskami vyrazenými z tenkého mosadzného plechu sa stali bestsellermi nižšej cenovej triedy. Záznamy ukazujú, že v tých časoch to boli zďaleka najpredávanejšie hodinky na svete. Povesť predchádzajúca výrobky spoločnosti Waterbury sa čoskoro rozšírila do Európy, Afriky a dokonca do Japonska. Rok 1900 priniesol firme jeden z mnohých grandióznych úspechov - z novinky, vreckových hodiniek Yankee sa predalo 40 miliónov kusov.

timex t2n306Keď sa na začiatku 30. rokov 20. storočia zdalo, že Waterbury ako producent hodiniek vyhorel, prišiel ako blesk z jasného neba kontrakt so svetoznámou spoločnosťou Walt Disney. Špeciálne reklamné hodinky prinavrátili stratený lesk a Waterbury znova vystúpal do kruhu hodinárskych lídrov. Hodinky s animovanými postavičkami sa držali na vrchole predaja celých šesť desaťročí.

K prvému premenovaniu firmy prišlo v dobe druhej svetovej vojny. Pod menom Time USA dodávala americkej armáde príslušenstvo pre delostrelcov, protilietadlové stroje a inú vojnovú techniku v rovnakej kvalite na akú si zvykli všetci majitelia hodiniek. V roku 1950, okrem predstavenia nových masovo vyrábaných hodiniek, došlo aj k premenovaniu spoločnosti na Timex.

Timex zúročil skúsenosti získané počas vojny a pretavil ich do mimoriadne odolných hodiniek. Reklamná kampaň priamo nabádala ľudí, aby sami otestovali, čo znesú tieto nezničiteľné superhodinky. Netreba azda ani dodávať, že predaje lámali rekordy.

Dnes je Timex guru v oblasti technológií. INDIGLO, elektroluminiscenčný spôsob podsvietenia dokumentuje jedinečnosť a inovatívnu kreativitu, ktorou sa Timex prezentuje vo všetkých modeloch svojich hodiniek.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu