SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Noví študenti, nové nápady, nové riešenia...súťaž ISOVER 2016

Začiatkom týždňa, v deň slávnostnej imatrikulácie SvF STU, sa konala vernisáž projektov súťaže ISOVER.

Skúsenosti naznačujú, že konfrontácie s tvorivými nápadmi v priateľskom duchu nielenže posúvajú ďalej, dopredu, ale dokážu ponúkať našu prácu na vyššej profesionálnejšej úrovni, dávajú nám možnosť uspieť na trhu práce. Skvelou platformou pre podobný dialóg je pre študentov Stavebnej fakulty (SvF) STU Výstavný priestor. Začiatkom týždňa, v deň slávnostnej imatrikulácie, sa v ňom konala vernisáž projektov súťaže ISOVER.

 

Súťaž ISOVER Multi-Comfort House Students Contest prebieha každoročne už od roku 2005. Z roka na rok sa jej zúčastňuje viac a viac študentov, univerzít a krajín. Posledného, 11. ročníka sa zúčastnilo 51 tímov z 20 krajín Európy a Ázie. Možnosť porovnať svoju prácu, stretávať sa a diskutovať so zahraničnými kolegami, to sú dôvody, pre ktoré je súťaž tak populárna medzi študentmi a profesormi.

isover 2016 

Spoločenské stretnutie študentov, učiteľov, profesorov, vedenia SvF, zástupcu firmy ISOVER a ďalších hostí, otvorila privítacím príhovorom doc. Jarmila Húsenicová, vedúca Katedry architektúry SvF. Aktivitu a úspechy našich študentov ocenil v svojom príhovore dekan Stavebnej fakulty STU prof. Stanislav Unčík: “Každý rok registrujeme niekoľko víťazstiev našich študentov v rôznych súťažiach, tak tomu bolo aj minulý akademický rok. Som rád, že práve teraz si môžeme opäť sprítomniť úspešné momenty študentov - Bc. Emu Kiabovú a Bc. Romana Ruhiga (5. ročník študijného programu pozemné stavby a architektúra), ktorí pod vedením hosťujúceho profesora Ing. arch. Pavla Paňáka získali 2. miesto v národnom kole súťaže ISOVER Multi-Comfort House Students Contest 2015 a postúpili tak do medzinárodného kola, ktorého sa zúčastnili v dňoch 27. – 30. mája 2015 v Astane. Naskytla sa im tak jedinečná možnosť, odprezentovať svoj projekt spolu s ďalšímí 49, ktoré vybrala porota z ostatných štátov celého sveta.“ A na záver dodal “... chcem zdôrazniť, že spolupráca s praxou, so stavebnými firmami, obzvlášť s firmou ISOVER je pre nás veľmi dôležitá. Je mimoriadne inšpirujúce nachádzať ojedinelé riešenia, ktorými sa cibrí, zdokonaľuje a rozvíja fortieľ - osobnosť budúceho architekta, stavbára.“

Všetko o súťaži, jej histórii, predchádzajúcich ročníkoch priblížil prítomným vo svojom prejave Ing. Vladimír Balent, project manager divízie ISOVER, firmy Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. Zároveň predstavil nové zadanie, nového ročníka súťaže ISOVER 2016.

isover 2016

 

http://www.isover-students.com/content/view/353/361/

www.isover-students.com

 

Noví účastníci súťaže, pre ktorých je zdravá súťaživosť dobrou motiváciou na ceste k lepším výsledkom, môžu vniesť nové nápady a nové riešenia do nových zadaní stavieb, ktoré sa možno raz stanú ich každodennou profesionálnou súčasťou.

isover 2016

isover 2016

Výstava v uvedených priestoroch potrvá do 2. októbra 2015. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


11 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


12 h

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug
SkryťZatvoriť reklamu