SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Hokejová odveta v Brne

4. novembra, vyrazil autobus so študentmi a učiteľmi na odvetnú „stavbársku hokejovú bitku“ do Brna, kde sme odohrali priateľský zápas s hokejovým družstvom Fakulty stavební VUT v Brne.

hokejová odvetav brne

V utorok, 4. novembra ráno, vyrazil autobus so študentmi a učiteľmi na odvetnú „stavbársku hokejovú bitku“ do neďalekého Brna, kde sme odohrali priateľský zápas s hokejovým družstvom Fakulty stavební VUT (Vysoké učení technické) v Brne. Hájiť farby nášho športového klubu vycestovali študenti, doktorandi, ale aj učitelia spolu s vedením fakulty v zastúpení prodekana doc. Makýša a so zástupcomvedúcej katedry telesnej výchovy Mgr. Deckým, ktorý spolu s prodekanom FAST VUT pre marketing doc. Ing. Janom Jandorom, Ph.D. podujatie zorganizovali.

Na poludnie začal v hokejovej hale Sportovní centrum Lužánky zápas, v ktorom rozhodne nechýbala správna športová atmosféra. Zápolenie družstiev bolo dynamické, spestrené niekoľkými presilovkami, zraneniami a občasnými protestmi kapitánov proti verdiktu rozhodcu. Súčasťou tímov boli aj učitelia, ktorí vždy v oboch družstvách nastupovali proti sebe. Tentoraz však na strane domácich chýbal hrajúci dekan Fakulty stavební prof. Drochytka, ktorý svoj tím prišiel povzbudzovať z hľadiska.

Správnu atmosféru tiež vytvárala kulisa fanúšikov z VUT, ktorým však chýbala konkurencia fanúšikov z Bratislavy. Skóre otvorili hostia v úvode prvej tretiny úspešným trestným strieľaním. Naši sa však nenechali zaskočiť, do konca prvej tretiny strhli vedenie na svoju stranu a do šatní odchádzali s vedením 2:1. Druhá tretina skončila nerozhodne 1:1. V poslednej tretine sa už prejavila chýbajúca podpora z hľadiska a po príchode dekana Fakulty stavební do hľadiska sme jednogólové vedenie neudržali, domáci postupne strelili 3 góly a upravili stav na konečných 5:3 pre domácich.

Hráči z VUT Brno nám tak vrátili minuloročnú prehru 9:4, čo sme si vydiskutovali po zápase pri pive. Najbližšie sa s hráčmi z FAST VUT stretneme v Bratislave na jar v Bratislave vo volejbalovom súboji a o rok, už pri treťom ročníku vzájomného zápolenia v hokeji,opäť v Brne. Odveta už bude iná.

hokejová odvetav brne

Za náš tím hrali:

Kapitán: Michal Galko,
Hráči: Andrej Gráčik, Róbert Minárik, Ondrej Potkány, Peter Sabaka, Ján Majerčík, Jakub Rendek, Adrián Schmidt, Peter Nezval, Jakub Paučo, Jakub Mikloš,
Pedagógovia:Ing. Marek Bajtala, PhD. – KGDE, Ing. Róbert Čunderlík, PhD. – KMDG, Ing. Martin Orfánus, PhD. – KHTE, Ing. Michal Dušička – KHTE, Ing. Martin Šimko – KTZB, Ing. Martin Gašparík - KTZB, Ing. Ondrej Keseli - KBKM, Ing. Jozef Urbán - KMDG,

a skórovali: Peter Sabaka, Róber Minárik, za pedagógov Ing. Marek Bajtala.

Stretnutím s FAST VUT náš hokej nekončí. Stavebná fakulta má s počtom hráčov 10 najväčšie zastúpenie z fakúlt STU v celouniverzitnom tíme HK Slávia STU, kde nás zastupujú hráči: Michal Galko Andrej Gráčik, Róbert Minárik, Ondrej Potkány, Peter Sabaka, Ján Majerčík, Jakub Rendek, Adrián Schmidt, Jakub Paučo, Jakub Mikloš.

hokejová odvetav brne

Hokejový klub Slávia STU pôsobí v Európskej univerzitnej hokejovej lige, v rámci ktorej odohráme ďalšie stretnutie v Bratislave

14.11.2015 o 19:00 na štadióne O. Nepelu

proti UK Praha.


Veľmi by nám pomohlo, keby sa rady našich fanúšikov rozrástli!

Viac sa môžete dozvedieť na www.hkslaviastu.sk. Môžete nám tiež vyjadriť podporu na facebooku Šport na Stavebnej: https://www.facebook.com/sportsvf a HK Slávia STU: https://www.facebook.com/STUHockey.

 hokejová odvetav brne

Bc. Michal Galko, kapitán družstva/Mgr. Valéria Kocianová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


3 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 3 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu