SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Zlato pre naše volejbalistky - EuroComillas 2015

Po roku sa športovci zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave opäť predstavili na medzinárodnom turnaji.

Po roku sa športovci zo Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave opäť predstavili na medzinárodnom turnaji. Tento rok to bol turnaj EuroComillas 2015 v Madride. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 univerzít z Európy, Ázie a Afriky. STU sa predstavila v troch športových disciplínach (futbal, volejbal, basketbal) a rozhodne sa v medzinárodnej konkurencii nestratila, práve naopak. Vo volejbale sme vybojovali prvé miesto a spolu s nami oslávili zlato aj futbalisti zo Strojníckej fakulty. Aj basketbalistky podali vynikajúci výkon a prebojovali sa až do semifinále.

zlato pre naše volejbalistky - eurocomillas 2015

Po minuloročnom víťazstve na turnaji EuroRoma v Ríme sme prišli do Madridu len s tými najvyššími ambíciami. V rámci základnej skupiny sme odohrali 2 zápasy - s domácimi hráčkami z Univerzity Comillas a s minuloročnými víťazkami turnaja zo Srbska. Turnaj sme zahájili zápasom proti obhajkyniam zo Srbska. Už počas rozcvičky sme zistili, že to bude veľmi ťažký zápas. Hneď v úvode prvého setu sme do toho šli naplno. Skvele sme blokovali a tým sme súperky držali na rozdiel 2-3 bodov. Toto vedenie sme si udržali až do konca setu. V druhom sete súperky začali lepšie podávať a predvádzať skvelé zákroky v poli. Napriek tomu sme si takmer celý set udržiavali 1 až 2 bodové vedenie a zápas sme nakoniec vyhrali - STU : Belehrad 2:0.

zlato pre naše volejbalistky - eurocomillas 2015

Posledný zápas v skupine sme odohrali s domácimi volejbalistkami. Španielky podali sympatický výkon  a predviedli veľmi peknú hru v poli. Zápas sme vyhrali a zo skupiny postúpili z 1.miesta priamo do semifinále, do ktorého spolu s nami postúpili družstvá z Českej republiky, Srbska a Talianska. 

zlato pre naše volejbalistky - eurocomillas 2015

Druhý hrací deň sme v semifinále boli na programe ako prvé. Našimi súperkami boli volejbalistky z Talianska. Prvý set sme vyhrali jednoznačne a to najmä zásluhou kvalitného servisu. V druhom sete sme na začiatku trošku stratili pri podaní súperovej najlepšej hráčky, ale podarilo sa nám vyhrať a boli sme vo FINÁLE. Druhé semifinále bolo veľmi napínavé a po veľkom boji si postup do finále vybojovali Srbky. A tak sme si vo finále zopakovali boj zo základnej skupiny. V prvom sete sme nezačali práve najlepšie. Súperkám sa darilo, boli povzbudzované veľkou skupinou srbských fanúšikov. Bolo to úplne iné družstvo ako v skupine. Skvelé bloky, ktoré zdobili našu hru v prvom vzájomnom zápase prestali fungovať a naopak na tých srbských končila väčšina našich útokov. Prvý set sme prehrali. Do druhého setu sme už nastúpili nahnevané a odhodlané bojovať. A tak aj tento set vyzeral - bol to boj o každú jednu loptu. Ako sa blížila koncovka setu, začalo sa nám viac a viac dariť na útoku. Druhý set sme napokon tesne vyhrali, a tak o tohtoročnom majstrovi musel rozhodnúť tetí set. V treťom sete sme hneď začali tvrdo, silou a ujali sme sa vedenia. V nasadenom skvelom tempe sme súperky prevalcovali. Bol to dramatický boj, ale my sme vyhrali!!! 

zlato pre naše volejbalistky - eurocomillas 2015

Volejbalistky zo Stavebnej fakulty : Janka Kubaliaková , Svetlana Šaušová, Mária Kollárová, Zuzana Krajňáková, Pavlína

Hercogová, Martina Gašpárková , Radka Kubaliaková (FA), Ivona Bronďošová (FCHPT)) 

 

 

 

Autor: Svetlana Šausová, B-MPM, Stavebná fakulta STU v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 7 h

Najväčší hit je medový cider. Dá sa kúpiť aj v desiatich Kauflandoch.


INZERCIA 7 h

Kúpte si nové číslo Historickej revue. Alebo využite skvelú akciu pre predplatiteľov.


INZERCIA 7 h
SkryťZatvoriť reklamu