SME
Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Kandidátov na vicežupanov oznámil Droba až na poslednú chvíľu

Predbežné informácie, že voľbu vicežupanov zaradí župan J. Droba do programu zastupiteľstva na poslednú chvíľu, sa potvrdili.

Predbežné informácie o tom, že voľba vicežupanov a mená kandidátov zaradí nový župan Juraj Droba do programu župného zastupiteľstva na poslednú chvíľu, sa potvrdili. Médiá o tom informoval župný poslanec Martin Borguľa.

Poslanec Martin Borguľa vydal včera informáciu, že v programe župného zastupiteľstva, ktoré sa koná dnes 20. 12. 2017, sa nenachádza bod o voľbe nových vicežupanov. Podľa neoverených informácií chcel župan Juraj Droba zaradiť tento bod do programu až tesne pred začiatkom konania zastupiteľstva.

„Bohužiaľ, tieto informácie sa potvrdili. Mená kandidátov na vicežupanov sme sa dozvedeli až dnes ráno. Moje včerajšie slová o mečiarovských spôsoboch a prirovnanie k situácii počas Noci dlhých nožov neboli teda vôbec prehnané. Toto sú mečiarovské spôsoby najhrubšieho zrna,“ povedal poslanec.

Martin Borguľa pokladá takéto neštandardné spôsoby za neprofesionálne a netransparentné. Podľa neho tým Juraj Droba vzbudzuje hneď na začiatku svojho pôsobenia v novej pozícii župana nedôveru u poslancov, ale aj širokej verejnosti.

„Musíte sa potom pýtať, prečo takú dôležitú agendu, ako je výber vicežupanov, nezaradil riadne do programu zastupiteľstva. Vzbudzuje tým zbytočne nedôveru a podozrenie, či to urobil zámerne a či tým sleduje nejakú svoju politickú hru. Prečo zahmlieva mená kandidátov pred verejnosťou? Mal už snáď dopredu vybraných svojich kandidátov a nechce viesť okolo ich výberu otvorenú diskusiu poslancov? Toto sú otázky, ktoré si potom kladiete, keď župan postupuje neštandardne a netransparentne,“ povedal na záver Martin Borguľa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoznajte výdatnú prírodnú zásobáreň energie, zdravia a silnej imunity. Nerastie však v záhrade.


57m

Už žiadne ručné zdvíhanie imobilných osôb. Máme pre vás skvelého pomocníka. Neviete sa dostať do vane či na vozík?


4 h

Vyhlásenie Asociácie moderných benefitov k prerokovávaniu poslaneckej novely Zákonníka práce.


4 h
Skryť Zatvoriť reklamu