INZERCIA

Horúci hit dovolenkárov: Cestujú bez kufra a pasu

Doma ako v hoteli? Prečo nie! Čoraz viac dovolenkárov uprednostňuje domácky komfort pred ďalekou exotikou.

Tráviť dovolenku doma prestáva byť vecou šetrenia peňazí, stáva sa trendom. Fenomén takzvanej domalenky nie je pritom žiadna novinka. „Staycation“ (odvodený od „stay“ – ostať a „vacation“ – dovolenka) prvý raz pomenovali americkí novinári už v 40. rokoch minulého storočia, vtedy však malo promovanie domalenky skôr ekonomický význam, aby ľudia počas vojny nemíňali obmedzené zásoby pohonných hmôt. Žiaden div, že ďalšia masívna vlna domalenkárov sa zdvihla v čase svetovej krízy po roku 2007. Odvtedy nadšencov tohto typu relaxu každoročne pribúda. Prečo sa toľko ľudí vracia k starému známemu „všade dobre, doma najlepšie“?

Peniaze? Tu ide o viac!

Domalenka uspokojuje potreby dovolenkára z mnohých dôvodov. Nie každému vyhovujú stresy spojené s balením, vybavovaním turistických víz, neočakávaným meškaním lietadiel, či adrenalínovými stretnutiami s jedovatou morskou háveďou. Chcete sa im vyhnúť? Ľahká rada - ostaňte doma!

Stereotyp nehrozí

Domalenkovanie nie je žiadna nuda, naopak, dáva vám príležitosť objaviť úplne nové mesto a sledovať, ako dynamicky sa mení. Ruku na srdce, vo víre denného chaosu aj tak väčšinou chodievame zo zvyku po tých istých uliciach a do tých istých podnikov. Domalenkári neraz zistia, že ani týždeň nestačí na to, aby stihli obehať nové miestne kaviarne a užiť si všetky kultúrne lákadlá „svojho“ mesta.

Ako v luxusnom hoteli

Ak ste sa domalenku rozhodli poňať celkom doslova a necítite sa ani na túlačky ulicami, máme pre vás ďalší tip. Povýšte svoje bývanie na miesto, kde nájdete také pohodlie, že si budete pripadať ako v dovolenkovom rezorte.

Dobrým príkladom domalenkového raja je rezidenčný projekt Gansberg, ktorý aktuálne vyrastá na pravom svahu Koliby. Preberá hotelový koncept kategorizácie izieb a ponúka nadštandardné riešenie v podobe rozdelenia bytov do štyroch unikátnych kategórií, aby ste si mohli vybrať bývanie na mieru zladené s vaším životným štýlom.

V Gansbergu môžete tráviť domalenku s bublinkami v ruke a sledovaním západu slnka v CITY VIEW byte s majestátnymi výhľadmi na Bratislavu. Alebo radšej oddychujete ďaleko od hlučného davu? V QUIET byte nájdete presne to, čo potrebujete – svoju zónu pokoja. Aktívni domalenkári môžu zdokonaľovať majstrovstvo za grilom vo vlastnej záhradke svojho nového GARDEN bytu a tí najnáročnejší, čo si zakladajú na voľnom priestore, si vychutnajú veľkorysé metre štvorcové slobody v PREMIUM byte.

Toto všetko na vás čaká v jednej z najlukratívnejších častí Bratislavy, iba na skok od centra či od zelene Malých Karpát. Načo dovolenkovať len dva týždne na druhej strane sveta, keď môžete domalenkovať 365 dní v roku v Gansbergu?

www.gansberg.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave

Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave k diskusii o porušovaní autorského práva v akademickom prostredí

Tlačové správy

5 skvelých interiérových trendov pre rok 2019

Plánujete pre rok 2019 kúpu staršej nehnuteľnosti alebo chystáte „prerábku“? Pozrite si najnovšie trendy.

Tlačové správy

Functional spaces for creative dwellers

These stylish offices and residences celebrate contemporary design.

Tlačové správy

Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí

Ušetriť nemusí znamenať uskromniť sa.