SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

6 finančných chýb, ktoré nás dostávajú do ťažkostí

Možno ste si kládli otázku, prečo mám finančné problémy práve ja, aj keď robím všetko správne?

www.pixabay.comwww.pixabay.com

Radšej sa pozrieme na niektoré z najbežnejších finančných chýb, ktoré často vedú ľudí k veľkým finančným ťažkostiam, a vďaka ktorým prídete na to ako sa to dá napraviť.

Chyba č. 1: Nadmerné výdavky

Asi sa to nezdá byť veľkým problémom, keď si kúpite caffe laté, zastavíte sa po balenie cigariet, idete do kina, každá malá položka sa pridá. Len 25 € za deň minutých na bežné veci robí 775€ za mesiac, čo môže znamenať dodatočnú platbu na hypotéku alebo niekoľko ďalších platieb. Ak trpíte finančnými ťažkosťami, vyhnúť sa tejto chybe je naozaj nevyhnutné. To znamená šetriť na maličkostiach.

Chyba č. 2: Život na vypožičaných peniazoch

Použitie kreditných kariet na nákup základných vecí sa stalo niečo normálne. Čoraz viac spotrebiteľov platí potraviny, benzín ,,na kreditku“. A vôbec nevnímajú, že zaplatia viac na úrokoch. Úrokové sadzby kreditných kariet spôsobujú, že cena zaúčtovaných položiek je oveľa drahšia. Spotrebiteľské úvery na novú kabelku alebo na zimné gumy do auta je úplná klasika. V závislosti od úveru je tiež pravdepodobnejšie, že budete míňať viac, než si zarobíte. A to je zvyčajne dosť veľký problém.

Chyba č. 3: Nákup nového auta

Nové autá sa predávajú každý rok v miliónoch, hoci málo kupujúcich si ich môže dovoliť zaplatiť v hotovosti. Neschopnosť platiť hotovosť za nové auto znamená však neschopnosť si auto dovoliť. Okrem toho, dovoliť si platbu nie je to isté ako si dovoliť auto. Ešte horšie je, že veľa ľudí obchoduje s vozidlami každé dva alebo tri roky a stráca peniaze z každého obchodu.

Chyba č. 4: Príliš drahý/ nový dom

Pokiaľ ide o kúpu domu, väčší nie je nevyhnutne lepší. Ak nemáte veľkú rodinu, vyberte si domov s menšou rozlohou metrov štvorcových. Veľký dom znamená len drahšie dane, údržbu. Naozaj chcete dať do svojho mesačného rozpočtu takú sumu? Jednoducho treba byť trochu skromný a naozaj si zvážiť čo si môžeme dovoliť.

Chyba č. 5: Splácanie dlhu - úsporami

Dlh viete vyrovnať napríklad vašim dôchodkovým účtom a vymeniť odchod do dôchodku za dlh. Znamená to však, že poriadne riskujete.

Chyba č. 6: Žiadny plán

Vaša finančná budúcnosť závisí od toho, čo sa práve deje. Ľudia trávia nespočetné množstvo hodín sledovania televízie alebo posúvaním prstom na facebooku a instagrame, ale vyčlenenie dvoch hodín týždenne na ich financie je neprípustné! Musíte vedieť, kam idete. Vynaložte nejaký čas na plánovanie vašich financií, ako prioritu. Kontaktujte profesionálov z Broker Consulting a začnite riadiť svoje financie. www.bcas.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Podcast: Jeden lístok, veľa tratí

Vypočujte si rozhovor s Mirkou Miškechovou, tvárou a hlasom kampane SAD Trenčín.

Tlačové správy

Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi

Posledné mesiace nám ukázali, že zdravie by sme si mali vážiť viac, ako inokedy. Je to predsa to najcennejšie, čo v živote máme.

Tlačové správy

Nová škôlka 21. storočia na Kramároch

Moderná škôlka sa otvára začiatkom decembra a prvé dve triedy začnú chodiť do škôlky už v januári.