SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Rolls Royce medzi motorkami prichádza do Bratislavy

Britská legenda, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 1919, púta pozornosť aj dnes.

(Zdroj: Shutterstock)

Dobrú povesť si získali precíznym spracovaním, neodškriepiteľnou kvalitou a jedinečným dizajnom. Motorky legendárnej britskej značky Brough Superior, ktorú v roku 1919 založil George Brough po odchode z firmy svojho otca, si vo svojej dobe právom vyslúžili prezývku „Rolls Royce medzi motorkami“. Niet sa čo čudovať – boli výkonnejšie, lepšie spracované a rýchlejšie, než akákoľvek iná motorka vyrobená v tej dobe. Za svoje prednosti vďačili neobvykle precíznej montáži. S cieľom čo najviac eliminovať nepresnosti bol každý motocykel zostavený dvakrát – najprv „nanečisto“, aby sa jednotlivé diely navzájom prispôsobili a upravili. Potom bola motorka rozobraná a jej diely prešli ďalšou povrchovou úpravou. Vo finálnej fáze mohla byť motorka zostavená bez akýchkoľvek ďalších úprav, ktoré by mohli viesť k poškodeniu súčiastok.

Hoci bola výroba ukončená v roku 1940, pred niekoľkými rokmi sa táto legendárna značka opäť objavila na scéne a už onedlho si jej aktuálne kúsky, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo je na trhu, môžete prezrieť úplne zblízka aj v Bratislave.

Na výstavu Motocykel v bratislavskej Inchebe, ktorá sa uskutoční od 12. do 15. marca, sa podarilo dostať až dva exkluzívne modely. Prvým z nich je Anniversary, ktorý sa zrodil pri príležitosti stého výročia značky v limitovanom počte sto kusov. Ako ďalší spoznajú návštevníci motorkársky klenot v podobe modelu Pendine Sand Racer. Oba budú živým dôkazom, že značka v ničom nezostala dlžná svojmu pôvodnému označeniu.

Na Slovensku si budete môcť tieto motorkárske skvosty prezrieť jedine na tejto výstave, a to v sekcii Customs of Slovakia, ktorá ukáže aj motocykle vyrobené a upravené podľa predstáv ich majiteľov.

Výstava Motocykel zároveň ponúkne bohaté zastúpenie ďalších svetových moto-značiek, výstavné premiéry a množstvo ďalších noviniek tejto sezóny, popri ktorých opäť zažijú svoju „chvíľku slávy“ aj unikátne historické motocykle. Všetko doplní skvelý program plný adrenalínu s kaskadérskymi vystúpeniami českého stuntridera Adama Peschla a jeho tímu. Nebude chýbať možnosť otestovať si jazdu nielen na elektrických skútroch, ale aj elektrobicykloch a e-kolobežkách. O skvelú zábavu sa postará aj voľba motocyklovej krásky roka v súťaži Miss Motocykel. Tí odvážnejší návštevníci budú môcť pre zmenu využiť služby tatéra.

Výstava Motocykel privíta nielen profesionálnych či rekreačných jazdcov, ale aj všetkých, ktorí o kúpe motorky len uvažujú, alebo sa na ne radi pozerajú. Spoločne s výstavou Motocykel sa v Inchebe v dňoch 12. – 15. marca 2020 uskutoční aj výstava lodí Boat Show.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

22. jan