SME
Štvrtok, 2. december, 2021 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Moruša – Málo známa a predsa účinná

Moruša bola až donedávna v našich končinách málo známym plodom.

Pravdou však je, že v južnej Európa patrí medzi superpotraviny a jej história má viac ako 3 000 rokov. Pre jej liečivé účinky si ju vážili už starí Číňania, Gréci i Rimania. Dnes opäť objavujeme jej liečivé schopnosti a priaznivý vplyv na zdravie. Výhodou moruše je, že si ju môžeme dopriať vo forme štiav i sušenú – v oboch formách si zachováva svoje aktívny látky, ktoré potešia chuťové poháriky a zároveň pomôžu urobiť ďalší krok na ceste vedúcej k zdravému životnému štýlu.

Čo všetko dokáže moruša?

Moruša je bohatá na antioxidanty, ktoré dokážu bojovať s voľnými radikálmi. Voľné radikály v našom tele vznikajú samovoľne, zároveň však prenikajú i z vonkajšieho prostredia. Ich nadmerný obsah môže vyústiť do akútnych a chronických ochorení a sú tiež zodpovedné za zrýchlené starnutie. Antioxidanty , na ktoré je moruša bohatá, ich neutralizujú a zabraňujú ich činnosti v našom tele. Látky obsiahnuté v moruši významneposilňujú imunitný systém a preventívne pôsobia proti vzniku nádorov a nezanedbateľný podiel vitamínov a minerálov zas pomáha organizmu zotaviť sa po náročnej liečbe rakoviny.

V plodoch moruše objavíme i látku, ktorá sa nazýva resveratrol. Táto látka je známa predovšetkým pre svoje ochranné účinky na srdce i cievy. Vďaka tomu pôsobí ako prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam . Potešujúca je i správa, že moruša pomáha i v prípade udržania normálnej hladiny krvného cukru. Je to kvôli obsahu moranolínu, ktorý zabraňuje vstrebávaniu sacharidov a ocenia ho napríklad pacienti trpiaci cukrovkou.

Pre lepší spánok i plnohodnotný relax

Vitamíny A, C i E, karotenoidy i vysoký obsah horčíku a železa prispievajú k celkovému zdraviu. Najmä pri vysokej fyzickej aktivite a častom strese nášmu organizmu chýba horčík. Doplňte ho napríklad morušou. Horčík vám pomôže lepšie relaxovať a zároveň prispeje ku kvalitnejšiemu spánku.

Vyskúšajte morušu a čerpajte i vy z účinkov, ktoré sú známe už po dlhé tisícročia. V ZAMIO dbáme na šetrné spracovanie, po ktorom si moruša stále zachováva svoju moc v oblasti zdravia.

Viac o nás na www.zamio.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu