SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Marian Hrotka sa stal predsedom predstavenstiev Wüstenrot

Wüstenrot poisťovňa a Wüstenrot stavebná sporiteľňa majú nového predsedu predstavenstiev

Wüstenrot poisťovňa a Wüstenrot stavebná sporiteľňa majú nového šéfa. Tento týždeň na pozíciu CEO nastúpil Marian Hrotka, ktorý v skupine pôsobí od roku 2019. Vo vedení vystriedal Christiana Sollingera, ktorý naďalej zostáva finančným riaditeľom skupiny Wüstenrot na Slovensku.

„Wüstenrot má na slovenskom trhu dlhú tradíciu a významný potenciál pre ďalší rast. Preto sme si stanovili nové ambície a nové ciele, vďaka ktorým chceme posilniť naše zastúpenie ako v oblasti poisťovníctva, tak aj komplexných finančných služieb na Slovensku,“ vyhlásil Marian Hrotka.

Marian Hrotka vyštudoval poistnú matematiku na Ekonomickej univerzite v Bratislave, kde následne získal doktorát zo štatistiky. Počas kariéry nadobudol bohaté skúsenosti v oblasti poisťovníctva, strategického plánovania, riadenia obchodu a financií.

Venoval sa produktovým inováciám, start-up projektom a rozvíjaniu obchodných vzťahov na Slovensku a v Európe. Napríklad v Taliansku, Českej republike, Bulharsku, Rakúsku či Luxembursku.
V skupine Wüstenrot pôsobí od roku 2019 ako člen predstavenstiev zodpovedný za obchod, marketing, produktový vývoj, aktuariát a treasury.

„Menovanie Mariana Hrotku predstavuje zmenu, ktorá Wüstenrot na Slovensku privedie opäť k rastu v poisťovníctve a v oblasti komplexných finančných služieb,“ podotkol Gerald Hasler, predseda Dozornej rady Wüstenrot poisťovňa a člen Dozornej rady Wüstenrot stavebná sporiteľňa.

Podľa vedenia Wüstenrot Gruppe, menovanie Mariana Hrotku predstavuje vyjadrenie dôvery v domáci manažment, ktorý dobre pozná slovenský trh a výzvy, ktorým finančný sektor čelí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


23 h

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu