SME
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®

Máte chuť realizovať sa a stavať si svoj „sen“ v podobe domčeka už teraz? Ak áno, starostlivo zvážte, čo vás to bude stáť.

(Zdroj: POLYFORM, s.r.o.)

Stavba domu je finančne náročná a šetriť viete pri stavbe domu, ale aj neskôr vďaka energetickej úspore. Ba dokonca aj na hrubej stavbe vášho rodinného domu viete vďaka našim produktom ušetriť bez toho, aby sa to prejavilo na zníženej kvalite vášho bývania. Vďaka systému Variant-Haus®, ktorý sa používa na debnenie nosných a nenosných stien budov, získate ideálnu pohodu domova.

Systém VARIANT-HAUS®, umožní postaviť nízkoenergetický a pasívny rodinný dom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Tento systém je rýchly, jednoduchý a šetrný.

Obklopte sa tými správnymi ľuďmi a hneď to pôjde ako po masle. POLYFORM, s.r.o. je skutočným tímovým hráčom. Vďaka našim produktom vám dokážeme zabezpečiť „pohodu domova“ rýchlo a jednoducho, od základov až po strechu.

Ekológia systému

Pohľad na ekológiu a ochranu životného prostredia je v posledných rokoch témou číslo jeden a to doma aj vo svete. Tomuto sa nevyhol ani odbor stavebníctva. Sledujú sa postupy pri výrobe produktov, aby sa zistilo, ktoré produkty sú v rámci ekonomických a ekologických dopadov čo je najvýhodnejšie. Sivý expandovaný polystyrén ponúka v porovnaní s alternatívnymi produktmi väčšie využitie pri nižších nákladoch a nižšom zaťažení životného prostredia. Práve preto je možné ušetriť náklady a zdroje čo je šetrné aj k životnému prostrediu. Tú istú izolačnú schopnosť je možné dosiahnuť pri cca 15-20 % menšej hrúbke izolačného materiálu. Z toho vznikajú ekologicky efektívne izolačné riešenia pre úsporu tepla. Tvárnice systému VARIANT-HAUS® sú ekologické a jednoducho recyklovateľné.

Výhody systému VARIANT-HAUS®

Systém sa využíva na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, okrem toho skvelú odolnosť proti poveternostným podmienkam a dlhú životnosť, čím vám zabezpečí pohodlie domova a to všetko vďaka POLYFORMu.

Hlavné výhody Systému VARIANT-HAUS®:

• jednoduchá a rýchla montáž a tým podstatne kratšia doba výstavby
• nízke náklady na výstavbu
• výborné statické parametre
• nižšie požiadavky na spotrebu energie až do 75 %
• ochrana životného prostredia, nižšie zaťaženie CO2
• príjemná vnútorná klíma
• úspora nákladov na celkovú stavbu až do 15 %
• Európske technické posúdenie ETA 16/0325

Požiarna odolnosť a zdravotná nezávadnosť systému

Systém VARIANT-HAUS® získalo Európske technické posúdenie (ETA 16/0325), ktoré bolo vydané Technickým a skúšobným ústavom stavebným v Bratislave a tak spĺňa všetky požiadavky na stabilitu systému i požiarnu odolnosť. Pri minimálnej hrúbke priebežného betónového jadra 150 mm a minimálnej triede betónu C 16/20 podľa tabuľky 1 prílohy C ETAG 009, požiarna odolnosť steny je pre nosné steny REI 120 a nenosné steny EI 120. Tento materiál patrí medzi stavebné materiály, ktoré majú najvyšší štandard.

Použitie systému

Systém VARIANT-HAUS® je možné použiť na nosné a nenosné vonkajšie a vnútorné steny budov, nad úrovňou terénu, ale aj pod úrovňou terénu. Hovorí sa mu aj systém strateného debnenia či „LEGO“ pre dospelých. Sú to duté debniace tvárnice, ktoré majú na spájaných plochách výstupky a drážky, vďaka čomu do seba presne zapadajú a veľmi presne sa na seba ukladajú. Už počas výstavby sa do systému postupne ľahko umiestňujú statické výstuže, elektrické, vodovodné a kanalizačné rozvody. Do dutín tvárnic sa postupne vyleje predpísaný betón a tvárnice zostávajú trvalou súčasťou steny. Práve preto ich nazývame aj strateným debnením. Počas zalievania betónovou výplňou debniace tvárnice prenášajú tlak čerstvého betónu pomocou spojov a rozpier. Na obvodové steny sa používajú tvárnice s hrúbkou 35 cm a 45 cm (N21 a N31). Na vnútorné priečky tvárnice s hrúbkou 25 cm (N 02). Výstavbu je možné realizovať v akomkoľvek počasí, dokonca aj za nepriaznivého počasia, až do teploty – 10°C. Práca so systémom VARIANT-HAUS® je jednoduchá, má minimálny odpad stavebného materiálu a preto je na stavbe poriadok a veľmi čisto.

Výroba systému

Tvárnice sa vyrábajú zo sivého grafitového expandovaného polystyrénu, vďaka ktorému dosahujú obvodové steny tepelný odpor R až 9,77 m2. K/W. Takéto steny už nepotrebujú žiadne dodatočné zateplenie. Systém VARIANT-HAUS® v jednom kroku vyrieši statické, ale aj tepelné a zvukové izolačné vlastnosti domu.

Expandovaný polystyrén (EPS) je osvedčený tepelno - zvukovo izolačný materiál. Biele a sivé izolačné dosky si získali v priebehu uplynulých rokov na stavbách svoje výhradné miesto. EPS patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie izolačné materiály.

POLYFORM, s.r.o.
Terézie Vansovej 10
065 03 Podolínec
Slovenská republika
tel.: +421 52 439 12 14
email: info@polyform.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


18. jún

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


18. jún

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


18. jún