SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!

Pandémia a opatrenia, ktoré ľudí naučili tráviť viac času v prírode, priniesli aj zvýšený záujem o cyklistiku.

(Zdroj: Shutterstock)

Pandémia ochorenia COVID-19 prinútila ľudí tráviť viac času v prírode, keďže nebolo možné vykonávať rôzne interiérové aktivity ani športy. Mnohí preto práve v kúpe bicykla našli riešenie, ako zostať aj v čase pandémie v dobrej kondícii. Polícia však upozorňuje, že so zvýšeným záujmom ľudí o cyklistiku v poslednom období výrazne narástol aj počet krádeží z pivníc a zo spoločných priestorov, ale aj z verejných priestranstiev. Bicykel sa totiž ľahko kradne a dobre predáva, keďže kvalitné kúsky stoja stovky eur.

Krádeže aj na objednávku

Zlodeji majú v oku najmä drahšie horské bicykle a elektrobicykle, ktoré vedia následne dobre predať. Cena kvalitného bicykla či elektrobicykla sa totiž pohybuje v stovkách eur. Nezvyčajná nie je ani krádež bicykla na objednávku. Preto policajti odporúčajú nenechávať bicykel bez dozoru a zabrániť jeho odcudzeniu kvalitnými bezpečnostnými systémami. Nech však urobíme čokoľvek, krádeži bicykla sa nikdy úplne nevyhneme, preto je vhodné myslieť aj na ochranu v podobe kvalitného poistenia.

Pre cyklistov a ich bicykle

Poistenie bicykla vytvorené na mieru pre cyklistov a ich bicykle vrátane elektrobicyklov ponúka ako jediná na trhu poisťovňa Generali. „Poistenie bicykla preplatí krádež bicykla alebo elektrobicykla z parku, spred obchodu, z bytu či z pivnice, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ vysvetľuje výhody poistenia Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Cyklisti si môžu vybrať, či si bicykel poistia na jeden, dva alebo tri roky, pričom s poistením získavajú zadarmo aj výhodné asistenčné služby, ktoré pomôžu cyklistom v nečakaných situáciách v rámci celej Európy. „Asistenčné služby v prípade nehody zabezpečia odvoz cyklistu do zdravotníckeho zariadenia, odvoz bicykla do servisu či jeho opravu po nehode,“ vymenúva Peter Ďumbala z Generali.

Nový aj starší

Cyklisti si môžu poistiť nový bicykel priamo pri jeho kúpe u predajcov bicyklov, ktorí ho poskytujú. Ich zoznam nájdete na webstránke poisťovne Generali. Poistiť si je však možné aj starší bicykel, a to do veku 3 rokov. „Ak ste si v minulosti bicykel zakúpili a nepoistili, informujte sa u svojho predajcu ohľadne dopoistenia. Môžete si však poistiť aj bicykel, ktorý ste zakúpili inde. Predajcovi je potrebné priniesť záručný list, pokladničný doklad a bicykel,“ hovorí Peter Ďumbala z Generali.

Ukradli mi bicykel

Ak ste zistili, že vám niekto ukradol bicykel, je potrebné, aby ste na miesto privolali políciu, ktorá s vami spíše zápis. Ten budete neskôr potrebovať pri nahlasovaní poistnej udalosti. Dôležité je urobiť si aj viacero fotografií z miesta krádeže, napríklad fotografiu prestrihnutej reťaze či iných viditeľných poškodení. Do príchodu policajtov sa skúste poobhliadnuť po okolí a oslovte okoloidúcich, či nevideli niekoho odchádzať s vaším bicyklom. Nezabudnite si vypýtať od svedkov aj kontakt. Všetky zhromaždené informácie odovzdajte polícii.

„V prípade krádeže sa obráťte na predajcu, u ktorého ste poistenie uzatvorili, a odovzdajte mu policajnú správu spolu s fotodokumentáciou. Škodovú udalosť môžete nahlásiť aj sami priamo v Generali prostredníctvom kontaktného centra alebo cez webovú stránku www.generali.sk, kde jednoducho nahráte aj všetky dokumenty,“ radí Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Viac informácií o jedinečnom poistení bicyklov, ako aj zoznam predajcov nájdete na https://www.generali.sk/pre-obcanov/poistenie-majetku/poistenie-bicykla/.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


11 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


11 h

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug
SkryťZatvoriť reklamu