SME
Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!

Pandémia a opatrenia, ktoré ľudí naučili tráviť viac času v prírode, priniesli aj zvýšený záujem o cyklistiku.

(Zdroj: Shutterstock)

Pandémia ochorenia COVID-19 prinútila ľudí tráviť viac času v prírode, keďže nebolo možné vykonávať rôzne interiérové aktivity ani športy. Mnohí preto práve v kúpe bicykla našli riešenie, ako zostať aj v čase pandémie v dobrej kondícii. Polícia však upozorňuje, že so zvýšeným záujmom ľudí o cyklistiku v poslednom období výrazne narástol aj počet krádeží z pivníc a zo spoločných priestorov, ale aj z verejných priestranstiev. Bicykel sa totiž ľahko kradne a dobre predáva, keďže kvalitné kúsky stoja stovky eur.

Krádeže aj na objednávku

Zlodeji majú v oku najmä drahšie horské bicykle a elektrobicykle, ktoré vedia následne dobre predať. Cena kvalitného bicykla či elektrobicykla sa totiž pohybuje v stovkách eur. Nezvyčajná nie je ani krádež bicykla na objednávku. Preto policajti odporúčajú nenechávať bicykel bez dozoru a zabrániť jeho odcudzeniu kvalitnými bezpečnostnými systémami. Nech však urobíme čokoľvek, krádeži bicykla sa nikdy úplne nevyhneme, preto je vhodné myslieť aj na ochranu v podobe kvalitného poistenia.

Pre cyklistov a ich bicykle

Poistenie bicykla vytvorené na mieru pre cyklistov a ich bicykle vrátane elektrobicyklov ponúka ako jediná na trhu poisťovňa Generali. „Poistenie bicykla preplatí krádež bicykla alebo elektrobicykla z parku, spred obchodu, z bytu či z pivnice, a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ vysvetľuje výhody poistenia Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Cyklisti si môžu vybrať, či si bicykel poistia na jeden, dva alebo tri roky, pričom s poistením získavajú zadarmo aj výhodné asistenčné služby, ktoré pomôžu cyklistom v nečakaných situáciách v rámci celej Európy. „Asistenčné služby v prípade nehody zabezpečia odvoz cyklistu do zdravotníckeho zariadenia, odvoz bicykla do servisu či jeho opravu po nehode,“ vymenúva Peter Ďumbala z Generali.

Nový aj starší

Cyklisti si môžu poistiť nový bicykel priamo pri jeho kúpe u predajcov bicyklov, ktorí ho poskytujú. Ich zoznam nájdete na webstránke poisťovne Generali. Poistiť si je však možné aj starší bicykel, a to do veku 3 rokov. „Ak ste si v minulosti bicykel zakúpili a nepoistili, informujte sa u svojho predajcu ohľadne dopoistenia. Môžete si však poistiť aj bicykel, ktorý ste zakúpili inde. Predajcovi je potrebné priniesť záručný list, pokladničný doklad a bicykel,“ hovorí Peter Ďumbala z Generali.

Ukradli mi bicykel

Ak ste zistili, že vám niekto ukradol bicykel, je potrebné, aby ste na miesto privolali políciu, ktorá s vami spíše zápis. Ten budete neskôr potrebovať pri nahlasovaní poistnej udalosti. Dôležité je urobiť si aj viacero fotografií z miesta krádeže, napríklad fotografiu prestrihnutej reťaze či iných viditeľných poškodení. Do príchodu policajtov sa skúste poobhliadnuť po okolí a oslovte okoloidúcich, či nevideli niekoho odchádzať s vaším bicyklom. Nezabudnite si vypýtať od svedkov aj kontakt. Všetky zhromaždené informácie odovzdajte polícii.

„V prípade krádeže sa obráťte na predajcu, u ktorého ste poistenie uzatvorili, a odovzdajte mu policajnú správu spolu s fotodokumentáciou. Škodovú udalosť môžete nahlásiť aj sami priamo v Generali prostredníctvom kontaktného centra alebo cez webovú stránku www.generali.sk, kde jednoducho nahráte aj všetky dokumenty,“ radí Peter Ďumbala z poisťovne Generali.

Viac informácií o jedinečnom poistení bicyklov, ako aj zoznam predajcov nájdete na https://www.generali.sk/pre-obcanov/poistenie-majetku/poistenie-bicykla/.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Projekt Zero Carbon Project chce do roku 2025 na polovicu znížiť emisie uhlíka vyprodukované dodávateľmi.


10 h

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


12 h

Vyžaduje vaša prevádzka zvýšenie produktivity a efektívnosti práce?


13 h