SME
Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Mooncity: prvá expozícia elektromobility na Slovensku

V bratislavskom Auparku sa spustil jedinečný projekt, ktorý zastrešuje elektromobilitu z každého uhla pohľadu.

Ak máte otázky k e-mobilite, v Mooncity e-mobility store nájdete odpovede.

Elektromobilita sa rozvíja raketovým tempom. Bežný človek si to možno len tak neuvedomí. Aj preto je jedným z cieľov novootvoreného Mooncity e-mobility store v príjemnom prostredí ukázať verejnosti, že elektromobilita je reálna, má skutočné produkty, zázemie a aj infraštruktúru, ktorá neustále rastie. Motto projektu z nie: „E-mobilita je tu a teraz!“

Lepšie raz vidieť

Za projektom stoja značky Volkswagen, Audi a Porsche s partnermi ZSE Drive a Volkswagen Finančné služby, ktoré sa rozhodli ukázať verejnosti, v akom stave je momentálne elektromobilita ako z hľadiska produktov tak aj infraštruktúry, a kam sa bude v budúcnosti uberať. Vďaka interaktívnej tabuli s QR kódmi sa tu dozviete odpovede na všetky otázky, ktoré by vás mohli pri vstupe do sveta e-mobility trápiť – od výberu vhodného elektromobilu a jeho financovania, cez výber nabíjacej stanice a jej inštalácie u vás doma, možnosti čerpania zelenej energie a verejného nabíjania, až po otázky ohľadom servisu a záruky.

Okolo vás budú pritom vystavené najnovšie a najzaujímavejšie elektromobily zúčastnených značiek. Za Volkswagen to je revolučný model ID.3, ako aj nové Svetové auto roka 2021, model ID.4. V priebehu expozície, ktorá potrvá šesť mesiacov a má rozlohu 410 m2, sa budú vystavené autá aj obmieňať, a tak časom narazíte aj na ID.4 GTX – najvýkonnejší variant s pohonom 4 × 4.

Aupark nebol ako miesto zvolený náhodne – nachádza sa tu najväčší nabíjací hub pre elektromobily na Slovensku a jeho súčasťou sú aj jedny z najvýkonnejších nabíjacích staníc. K dispozícii je aj možnosť testovacích jázd na vybraných elektromobiloch VW a Audi, ktorú vám vrelo odporúčame využiť. Je lepšie elektromobil raz zažiť na vlastnej koži, než o ňom hoc aj stokrát čítať. Možno z testovacej jazdy vyplynú ďalšie otázky, na ktoré sa následne v Mooncity e-mobility store dozviete odpovede či už na rôznych workshopoch alebo vďaka diskusii s prítomnými expertmi.

Za zmienku stojí aj možnosť vyhrať elektromobil Volkswagen ID.4 na mesiac aj s energiou zadarmo. Stačí sa prihlásiť na odber newslettera e-mobility.sk.

Mooncity e-mobility store nájdete na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark v Bratislave. Výstava bude otvorená denne od 10. do 21. hodiny, 7 dní v týždni a bude trvať 6 mesiacov – od 6.5. do 6.11. 2021. V prípade uzatvorenia obchodov kvôli prípadným protipandemickým opatreniam sa bude jeho trvanie posúvať o čas, kedy by musel byť projekt zatvorený.

Viac informácií nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


22 h

Pokusy, diskusie aj 10 fascinujúcich nových objavov, ktoré môžu zachrániť život.


18. sep
Moderná vila z betónu

Máme pre vás tip na stavebný materiál, s ktorým to ľahko dosiahnete.


17. sep
Skryť Zatvoriť reklamu