SME
Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Investičné mince môžete predať so ziskom aj spätne

Emitenti mincí z drahých kovov sami ponúkajú garanciu, že mince odkúpia späť. Nezriedka za vyššiu cenu.

(Zdroj: Česká mincovna)

Garancia spätného odkupu je skvelou zárukou, že v prípade potreby sa majiteľ investičných, alebo zberateľských mincí dostane rýchlo k peniazom, ktoré investoval. Nie je to úplne bežné, ale spoľahlivé a zavedené firmy túto garanciu poskytujú. Jeden zo sloganov vraví: „Časy sa menia, ale zlato je istota.“ Túto istou potrebuje každý kto sa rozhodne pre investíciu do mincí z drahých kovov.

Pozrime sa na čerstvé príklady zo skutočného života, ako to chodí. V roku 2017 bola na trh popri limitovanej emisii uvedená aj „bežná“ emisia jednouncovej investičnej mince zo striebra – Český lev. Jej cena bola na začiatku predaja 890 Českých korún, približne necelých 36 Euro. Dnes je jej cena na aukciách 4.600 českých korún! To je približne 184 Euro! Jej hodnota za štyri roky narástla na päťnásobok! Ide o emisiu investičných mincí Českej mincovne, ktorá už má zastúpenie aj na Slovensku, v Bratislave, ale celý sortiment ponúka aj na svojom webe.

Konkrétnym príkladom spätného odkupu vlastnej emisie môže byť napríklad štvrťuncová zlatá investičná minca Český lev, ktorá sa v roku 2018 predávala za 1.843 Českých korún, to je asi 73 Euro a Česká mincovna, ako jej predajca ju vykupuje späť za 2.311 korún, teda takmer 93 Euro. Aj po odrátaní poplatku za spätný výkup je zhodnotenie mince 20%!

A podobne je to pri spätnom odkúpení Zlatej päťuncovej mince Vznik Československa, ktorá sa v októbri 2018 predávala za 189.000 českých korún, teda cca 7.560 Euro a pri spätnom výkupe v máji 2021 za ňu Česká mincovna majiteľom zaplatila 222.021 korún, teda 8.880 Euro. Po odrátaní poplatku za výkup je zhodnotenie tejto investičnej mince 15%.

Spätný odkup dáva investorom istotu, že v prípade potreby budú mať za svoje investičné a zberateľské mince rýchlo a bez ťažkostí peniaze, ktoré potrebujú.
Emitentom týchto mincí je, tak ako sme spomenuli, Česká mincovna. A Česká mincovna je súčasne miestom kde sa razia všetky mince pre Českú republiku. Stará sa o obeživo podľa zadania Českej národnej banky. To sú dôležité fakty pre to, aby mal človek záruku, že investičnú mincu, alebo zlato či striebro kupuje od výrobcu, ktorý je medzinárodnou garanciou.

Mnoho začínajúcich investorov má obavy kde a ako by svoje mince mohli predať, ak by náhle potrebovali hotovosť. Spätný odkup samotným predajcom, v tomto prípade Českou mincovnou je povzbudivou istotou začať si peniaze ukladať do zlata a drahých kovov.

www.ceskamincovna.sk

Súvisiaci článokInvestičné a zberateľské mince zvýšili svoju hodnotu až na 16-násobok! Čítajte 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 3 h

Kúpou neobyčajného adventného kalendára z Kauflandu pomôžete rodinám v ohrození.


INZERCIA 3 h

INDEX a Slovenská sporiteľňa vyhlásili výsledky prvého ročníka súťaže.


INZERCIA 19 h
Skryť Zatvoriť reklamu