SME
Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich

Príďte do vášho Kauflandu 14. októbra a zapojte sa aj vy do zbierky potravín.

Zbierku Pomáhame potravinami organizuje reťazec spolu so Slovenským Červeným krížom (SČK) už ôsmy rok. Balíky z tejto zbierky poputujú ľuďom, ktorí to potrebujú. Na Slovensku žije viac ako 600-tisíc ľudí v chudobe. Štatistické čísla z minulého roka hovoria jasne – najviac ohrozené sú viacdetné rodiny, neúplné rodiny s jedným rodičom a seniori. Situáciu zhoršila aj pandémia, vďaka ktorej mnohí ľudia prišli o zamestnanie, iní ťažko ochoreli a nemohli pracovať... Ľudí, ktorí si nevedia sami pomôcť, opäť pribudlo. Pre mnohých sú preto základné potraviny, ktoré dostanú, vzácne.

Zažite výnimočný deň

V deň zbierky vládne v predajniach Kauflandu jedinečná atmosféra. Ľudia nenakupujú len pre seba, ale aj pre iných. Vyberajú pozorne, viac sa usmievajú, šíria okolo seba pohodu. Prispievajú mamičky s deťmi, mladí ľudia, seniori, ale aj manažéri v oblekoch, ktorí nakupujú večer cestou z práce. Aj vy môžete byť súčasťou, veď každý jeden dar sa ráta, každý pomôže!

„Darovaných potravín každý rok pribúda. Vlani sme kvôli pandemickým opatreniam museli zbierku v predajniach odložiť, no Kaufland prispel 12 tonami trvanlivých potravín pre ľudí v núdzi. Za sedem rokov sme spolu s našimi zákazníkmi darovali už viac ako 290 ton potravín,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Okrem toho sa tento rok do potravinovej zbierky zapoja ako dobrovoľníci aj zamestnanci Kauflandu. Dodajme, že dobrovoľníctvo má v reťazci dlhoročnú tradíciu a zamestnanci vždy radi priložia ruku k dielu pre dobrú vec. Tentoraz sa pridajú k dobrovoľníkom zo SČK a pomôžu so zbierkou vo vlastných predajniach. A treba povedať, že každá pomocná ruka sa zíde, pretože zákazníkov, ktorí chcú darovať potraviny, je mnoho.

Každé kilo sa počíta

Osobitne to platí v potravinovej zbierke. Všetky darované trvanlivé potraviny sa následne roztriedia a pripravia sa z nich balíky pre ľudí v núdzi, ktorí si z nich môžu pripraviť viaceré jedlá.

„Jeden celý októbrový deň strávený v predajniach Kauflandu sa pre červenokrižiakov stal už tradíciou. Do tejto celoslovenskej akcie sa ich zapájajú stovky. Zákazníkov častokrát netreba o darovanie potravín ani žiadať, prichádzajú sami. Táto solidarita nás vždy poteší. A túto dobrú energiu následne posunieme prostredníctvom potravinových balíčkov ďalej,“ dodáva Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Ako môžete pomôcť?

Jednoducho. Vo štvrtok 14. októbra 2021 môžete v každej predajni Kaufland popri vlastnom nákupe urobiť aj nákup pre ľudí v núdzi, ktorý odovzdáte priamo v predajni dobrovoľníkom po jeho zaplatení.

Aké trvanlivé potraviny môžete darovať? Tu je pár príkladov na inšpiráciu:

 • instantné polievky
 • cestoviny, ryžu
 • cukor, soľ, múku, krupicu
 • strukoviny (fazuľa, hrach, šošovica)
 • čaj, kávu
 • konzervy (mäsové, zeleninové, rybacie)
 • lečo, kompót
 • lekvár, med
 • olej
 • mlieko trvanlivé
 • puding, keksíky a čokoládu pre deti

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Stále neviete, čo kúpiť babičke, mamine, svokre či kamarátke. Prinášame vám tipy na darčeky, ktoré potešia každú ženu.


5 h
Aj Santa sa dobre baví, keď číta tento článok.

Zdajú sa vám naše vianočné tradície, ako liatie olova či vypchávanie čižiem sladkosťami, čudné? Vo svete je ešte väčšia divočina.


26. nov

Distribúcia krízových balíčkov pre najohrozenejšie domácnosti v rómskych komunitách, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté pandémio


INZERCIA 26. nov
Skryť Zatvoriť reklamu