SME
Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Chcete, aby sa vaše deti mali lepšie? Investujte do vzduchu

Najdôležitejšia investícia pre naše deti je svet, v ktorom budú žiť.

Podľa štúdie National Geographic budú mať Košice v roku 2070 rovnaké podnebie, ako má dnes bulharské mesto Guľanci.Letá budú o 20 % suchšie, v zime zas o toľko mokrejšie. Doslova, keďže zimná teplota stúpne o 5 °C a dažďa si užijeme viac ako snehu. Letá budú horúce, priemerný počet dní s teplotou nad 35 °C stúpne z 0,2 na 13. Šialené, však?

V roku 2070 naše deti už nebudú musieť cestovať za stredomorskou klímou. Ona príde k nám. Ako jednotlivci proti tomu veľa nezmôžeme, no keď sa spojíme, vieme dosiahnuť viac. Stačí investovať do správnych vecí: do čistejšieho vzduchu, konárikov či kvietkov, aby raz naše deti žili v zdravšom a lepšom svete.

Preto vo Východoslovenskej energetike podporujeme zelené projekty, ktoré pomáhajú vytvárať udržateľný región. V Rudníku sme prispeli k výsadbe levanduľového hája, ktorý zabezpečí ekosystém pre včely. Podporujeme „zelené pľúca“ v Čiernej nad Tisou, čiže výsadbu zelene v mestskom parku. Viac stromov sme priniesli aj do Veľkého Ruskova: prispejeme na výsadbu dubovej aleje popri poľnej ceste na pamiatku slávneho lesa grófa Andrássyho.

Na udržateľnú budúcnosť však potrebujeme hlavne ľudí, ktorí rešpektujú prírodu. Ak naučíme deti chrániť planétu, vyrastú z nich dospelí, ktorí sa k ekologickým témam postavia zodpovedne. Preto sme v Košiciach podporili vznik 10 klimatických záhrad pri školách a náučný chodník o včelách v Spišskej Novej Vsi.

A vy sa k nám môžete jednoducho pridať. Aktiváciou Zelenej energie minimálne za 2 € mesačne automaticky podporíte ekoprojekty.

Poskladajte si portfóliovník z medopisov, zo záhradofondov, z lescoinov a včelofondov a investujte do krajšej budúcnosti našich detí. Tieto „finančné produkty“ vám prinesú výnosy v podobe viac včeličiek, zelene a stromov v našom regióne.

Spoločne sa nám už podarilo „zarobiť“ viac ako 500 medopisov, čiže nových levandúľ v Ruskove, 45 zelených tehličiek alias vysadených agátov v Čiernej nad Tisou či 10 záhradofondov, teda realizovaných klimatických záhrad v košických školách. Celý portfóliovník nájdete na stránke Zelenej energie.

Aktivujte si Zelenú energiu od VSE od 2 € mesačne a už len sledujte, ako rastú vaše výnosy. Doslova!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rehabilitačná lekárka radí 3 kroky vedúce k úľave od bolesti chrbta.


INZERCIA 16. okt

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


15. okt

V mimoriadne fotogenickom prostredí čaká 5 zaujímavých farebných dediniek.


INZERCIA 15. okt
Skryť Zatvoriť reklamu