SME
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Unikátny dokument o tom, že sny sa plnia aj v ťažkých časoch

Dokumentárny film SNY, DRINA A PANDÉMIA predstavuje päť podnikateľských príbehov, ktoré zdieľajú silné, inšpiratívne posolstvá.

1 modré auto, 2 722 najazdených kilometrov, 16 dní natáčania, 5 terabajtov dát a 5 stretnutí s inšpiratívnymi podnikateľmi. To je dokument z dielne Volkswagen Úžitkové vozidlá, ktorého autorom je nezávislý režisér a kameraman Jakub Šipoš. Spoznajte reálne príbehy mladých slovenských podnikateľov, v ktorých sny vďaka tvrdej drine prežili aj pandémiu.

Zmenilo sa nielen podnikateľské prostredie, ale aj hodnoty

Náročné obdobie spôsobené pandémiou koronavírusu zanechalo nezmazateľnú stopu na podnikateľskom prostredí na Slovensku. Prísne opatrenia či celoštátny lockdown u mnohých naštartovali viaceré aktivity, ba dokonca remeslá, na ktoré sa už možno zabudlo alebo zapadli prachom. Pandémia bezpochyby prekopala naše hodnoty a povýšila lokálnosť a udržateľnosť na tie najvyššie miesta. Svoje o tom vie aj pätica mladých Slovákov: Michal Bažalík (Vinárstvo Bažalík), Ľudovít Vašš (Ovocný strom), Marek Karaka (Reštaurácia Alej), Marek Rabík (Bývame zdravo) a Veronika Veľková (Kvet). Práve oni nám v dokumente ukázali, prečo je to tak správne.

Dôležité je nevzdať sa a bojovať za svoj sen

Či už ste objavili čaro bezobalového vína z Vinárstva Bažalík, uvarili ste si chutný obed z mrazených potravín z vychýrenej Reštaurácie Alej, vysadili ste jedinečné odrody stromov s pomocou Ovocného stromu, zvolili ste si prírodný mobilný domček od Bývame zdravo, alebo ste svoju svadobnú sálu vyzdobili lúčnymi kvetmi a vencami z farmy Kvet, vedzte, že práve vďaka tomu sa piatim podnikateľom plní ich sen aj naďalej. Každý z nich sa musel neľahkým časom prispôsobiť, no ich príbehy sa úspešne píšu aj naďalej. Práve z tohto dôvodu vznikla vo Volkswagen Úžitkové vozidlá myšlienka zviditeľniť podnikateľov stíhaných neľahkými profesijnými či životnými výzvami, a motivovať tak aj ostatných k nadobudnutiu strateného sebavedomia.

Priamo z prvej ruky o podnikaní v neľahkých časoch, no sile nevzdávať sa. Pozrite si inšpiratívny dokument SNY, DRINA A PANDÉMIA.

Načítavam video...

Viac na SnyDrinaPandemia.sk a sociálnych sieťach Volkswagen Úžitkové vozidlá na Facebooku a Instagrame.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Generálnym dodávateľom stavby je Takenaka.


2 h

Špecialisti z Nemocnice AGEL Košice-Šaca prinavracajú sebavedomie ženám z celého Slovenska.


2 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


6 h
Skryť Zatvoriť reklamu