SME
Piatok, 21. január, 2022 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Virostop účinne chráni proti Covid-19

Počas trvania klinickej štúdie sa v spoločnej domácnosti nikto nenakazil.

(Zdroj: Unsplash)

Na ochorenie Covid-19 zomrelo po celom svete už viac ako 5 miliónov ľudí. Pandémia sa nekončí ani počas tejto jesene. Súčasná vlna spôsobuje najviac problémov v Európe, kde najmä kvôli nákazlivejšiemu delta variantu pribúdajú denne stovky tisíc prípadov. V tomto čase prestížny americký vedecký časopis Journal of Community Medicine and Public Health Reports publikoval štúdiu, podľa ktorej testy potvrdili ochranný a preventívny účinok ústnych a nosových sprejov VIROSTOP.

Pri prevenčnom užívaní sa nikto nenakazil

V období od 15. januára do 31. mája 2021 bola vykonaná medzinárodná klinická štúdia, ktorú organizovala švajčiarska spoločnosť Herb-pharma AG. Do štúdie bolo zahrnutých 189 účastníkov, ktorí boli počas 2 týždňov v spoločnej domácnosti s pozitívne testovanými osobami na Covid-19. Zo 189 účastníkov, 111 osôb užívalo VIROSTOP a druhá skupina v počte 78 osôb VIROSTOP nepoužívala.

Všetci účastníci boli na začiatku štúdie testovaní PCR testami na SARS-CoV-2, následne sa príznaky každého účastníka kontrolovali každé dva dni počas 15 dní. Na konci klinickej štúdie sa u každého zúčastneného opätovne vykonal PCR test na SARS-CoV-2 ako aj test na SARS-CoV-2 špecifické protilátky.

Počas obdobia štúdie v čase tretej vlny pandémie, keď v populácii cirkulovalo veľa variantov vírusu SARS-CoV-2, sa u tých účastníkov, ktorí používali VIROSTOP, nevyskytol žiadny PCR pozitívny prípad (0 % PCR pozitivita t.z. nikto sa nenakazil Covidom-19). Pritom v druhej skupine účastníkov, ktorá nepoužívala VIROSTOP počas rovnakého obdobia, sa preukázala PCR pozitivita pri takmer 8 % zúčastnených osobách. Tieto výsledky dokazujú, že ochranný a preventívny účinok prípravkov VIROSTOP proti Covid-19 je významný. "Vďaka svojmu prírodnému zloženiu, nulovým kontraindikáciám a možnosti podávať ho od troch rokov je VIROSTOP dostupný širokej verejnosti. V jesennom a zimnom období, keď pandémia covid-19 opäť naberá na intenzite, sa môže používať spolu s očkovaním a dodržiavaním protipandemických opatrení, je ideálnym riešením na zníženie počtu nových infekcií," hovorí doktorka Emilie Niedobová, riaditeľka Regionálnej nemocnice v Kolíne.

VIROSTOP má pozitívny vplyv aj na imunitu

V skupine užívateľov VIROSTOPu boli zistené pozitívne výsledky aj vo vývoji imunologickej ochrany. Aj keď bola PCR pozitivita u užívateľov VIROSTOPu na úrovni 0 %, špecifická imunita (protilátky -IgG proti SARS-CoV-2) sa vytvorila v 3-krát viac prípadoch ako v kontrolnej skupine, ktorá nepoužívala VIROSTOP.

Na tomto základe, hoci vírus nebol u týchto účastníkov detekovateľný pomocou PCR testu, sa medzi užívateľmi prípravku VIROSTOP vyvinula signifikantne lepšia imunitná odpoveď. Je preto možné sa domnievať, že VIROSTOP znížil množstvo vírusu u účastníkov do takej miery, že už nebol detekovateľný pomocou PCR, ale imunitný systém vírus rozpoznal a vytvoril proti nemu špecifickú protilátku, ktorá bude mať pre pacienta do budúcna ochranný účinok v prípade ďalšieho nakazenia sa s Covid-19.

Klinická štúdia a predchádzajúce testy in-vitro potvrdzujú, že používanie sprejov VIROSTOP má výhody nielen z hľadiska prevencie a zmiernenia symptómov ochorenia Covid-19, ale aj budovania vlastných protilátok. Na základe týchto zistení sa predpokladá, že pacient bude chránený aj v budúcnosti.

Profesor James Kingsland, profesor na University of Central Lancashire v komentári k novej štúdii dodal: "V prvom rade a predovšetkým, aby sme túto pandémiu obmedzili, odporučil by som každej oprávnenej osobe, aby bola zaočkovaná. Výsledky tejto a predchádzajúcich in-vitro štúdií s VIROSTOPom však naznačujú, že tieto nosové a ústne spreje môžu byť prínosom, a to ako pri ochrane ľudí pred infekciou, tak aj pri zmierňovaní symptómov nakazených. Zdôrazňujem, že používanie VIROSTOPu by sa malo považovať za doplnkové preventívne opatrenie spolu v kombinácií s pravidelným umývaním rúk, nosením rúšok v preplnených vnútorných priestoroch, pravidelným testovaním a ak je to možné, aj dodržiavaním sociálneho odstupu. Môže tiež dodať zraniteľnejším ľuďom trochu viac istoty opustiť svoj domov, znovu sa spojiť so svojimi blízkymi a byť pre nich impulzom, aby išli vyhľadať lekársku pomoc aj v prípade iných zdravotných problémov, pri ktorých doteraz váhali."

Útočí aj chrípka

Súčasné epidemiologické a klinické skúsenosti s pandémiou Covid-19 predpovedajú, že svetová populácia bude v určitom období roka čeliť najmenej dvom respiračným vírusovým infekciám: SARS-CoV-2 a chrípke. Prekrývanie týchto dvoch epidemických kriviek je "twindémia". To predstavuje novú výzvu pre zdravotný systém a epidemiológov. Preto budú v budúcnosti zohrávať veľmi dôležitú úlohu stáročia používané bylinné prípravky, ktoré dokážu tieto vírusy inhibovať. V in-vitro tkanivových kultúrach majú testované extrakty Cista krétskeho, Echinacey purpurovej a Šalvie lekárskej, ktoré sú zložkami VIROSTOPu, významnú inhibičnú aktivitu proti vírusom sezónnej chrípky A (H1N1, H3N2), B a aj proti SARS-CoV-2.

Spreje VIROSTOP, ktoré obsahujú účinný extrakt Cista krétskeho s vysokým obsahom polyfenolov, patria medzi voľnopredajné zdravotnícke pomôcky. Od roku 2011 bolo predaných už viac ako 2 milióny balení ústneho a nosového spreja. Sú vhodné pre deti od 3 rokov a vďaka ich prírodnému zloženiu sa môžu kombinovať s inými liečivami.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


48m

S bezpečným FLEX tarifom môžete zájazd bezdôvodne zrušiť do 15 dní pred odletom.


INZERCIA 9 h

To be green is evergreen.


9 h
Skryť Zatvoriť reklamu