SME
Sobota, 27. november, 2021 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Študenti z Prešova sa tešia z novej anglickej knižnice

Naša budúcnosť sú naše deti. Preto sa McDonald’s v rámci svojich dobročínných aktivít rozhodol stať priateľom knižnice v Prešove.

Spoločnosť McDonald’s dlhoročne podporuje talenty v rôznych regiónoch Slovenska v podobe dobre známeho celoročného futbalového turnaja pre deti základných škôl McDonald’s Cup, ktorý tento rok naštartoval svoj 23. ročník. Aktuálne sa spoločnosť rozhodla na Slovensku rozšíriť charakter svojej pomoci a okrem športových talentov tak podporí aj deti a mládež v oblasti výučby anglického jazyka. „Spoločnosti McDonald's záleží na lepšej budúcnosti. A keďže naša budúcnosť sú naše deti, v rámci našich spoločensky zodpovedných aktivít sme sa rozhodli stať priateľom knižnice na Gymnáziu bl. biskupa Gojdiča v Prešove. Ako lídra v gastro segmente, ktorého americký pôvod je dobre známy, náš teší, že sme touto cestou mohli podporiť mladé talenty za cestou k lepšiemu vzdelávaniu, a to prostredníctvom zabezpečenia vybraných kníh v anglickom jazyku,“ informuje Lucia Polačeková, PR supervízorka pre McDonald’s na Slovensku. Knihy osobne odovzdal koncom októbra v priestoroch gymnázia vlastník licencie pre prevádzkovanie McDonald's reštaurácií v Prešove a Košiciach, Tamáš Major aj so svojou manželkou.

Študenti známeho prešovského gymnázia si tak od novembra môžu v rámci výučby dnes už nevyhnutného anglického jazyka, vypomáhať knihami z novovzniknutej anglickej knižnice. Z tohto projektu má veľkú radosť aj jeho iniciátor, učiteľ Viktor Verba, ktorý v aktivite vidí hneď niekoľko prínosov. „Cieľom projektu je priviesť mladých ľudí a tínedžerov k čítaniu, prispieť k rozvoju ich čitateľskej gramotnosti, samostatnosti či kreatívneho myslenia a čítaním kníh im dovoliť nechať sa inšpirovať vo svete kníh, ktoré mnohých ľudí privádzajú k plneniu svojich životných snov. Nemenej dôležitým aspektom projektu je podpora a rozvoj anglického jazyka a jeho parciálnych „skils“, čo sa bude realizovať i ďalšími podpornými aktivitami v súvislosti s čítaním kníh v anglickom jazyku. Keďže na škole nedisponujeme literatúrou v anglickom jazyku, pre realizovanie tohto projektu bolo potrebné ich zabezpečiť. S týmto súvisí zriadenie „mini knižnice“, v ktorej budú knihy dostupné pre študentov, a ktorej súčasťou sú knihy od McDonald’s, za čo spoločnosti touto cestou ďakujeme,“ upresňuje učiteľ Mgr. Viktor Verba, PhD.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Aj Santa sa dobre baví, keď číta tento článok.

Zdajú sa vám naše vianočné tradície, ako liatie olova či vypchávanie čižiem sladkosťami, čudné? Vo svete je ešte väčšia divočina.


18 h

Distribúcia krízových balíčkov pre najohrozenejšie domácnosti v rómskych komunitách, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté pandémio


INZERCIA 21 h

Dopyt po bytoch zo strany kupujúcich v hlavnom meste stále stúpa, najmä z dôvodu zvyšovania cien.


22 h
Skryť Zatvoriť reklamu