SME
Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Jeden mytus hovorí, že Rakúsko je celá EÚ...

...alebo je to len preto, že ti nerozhodnutí ešte nevlastnia autokameru a používajú zvláštny "rakúsky" argument ako výhovorku?

Kamery do auta možno bez problémov používať na Slovensku a v ČRKamery do auta možno bez problémov používať na Slovensku a v ČR (Zdroj: MIOkamery.SK)

Jeden #mytus hovorí, že Rakúsko je celá EÚ a my sa podľa toho musíme správať... alebo je to len preto, že nerozhodnutí ešte nevlastnia autokameru, že ako výhovorku používajú zvláštny "rakúsky" argument?
Áno, je pravda, že Rakúsko je jedinou krajinou, ktorá má vo svojich zákonoch týkajúcich sa nahrávania palubných kamier väčší "zmätok" ako zvyšok EÚ. Jeden zákon to údajne zakazuje, druhý hovorí, že stačí kameru zaregistrovať, tretí výklad autoklubu hovorí, že nemusíte, pretože sa nevzťahuje na palubné kamery. Takže odborníci na druhej strane (vrátane právnikov) sa zhodujú, že ho môžete používať, ale nemôžete používať zábery spôsobom, ktorý porušuje zákon (napr. GDPR). Je to teda rovnaké ako v mnohých iných krajinách EÚ. Tak prečo sa vyhovárať, že Rakúsko to zakázalo, keď to nie je pravda?

Kamery v autách sú povolené v celej EÚ s tromi (dúfajme, že dočasnými) výnimkami (Portugalsko, Luxembursko, prípadne zmätené Rakúsko), ale v Českej a Slovenskej republike sú vítané. Policajti každý deň vyzývajú vodičov, aby poskytli záznamy z palubných kamier, a sú tiež dôležitým dôkazom v mnohých konaniach vrátane súdnych.
Priznajte sa, kto z vás denne jazdí cez Luxembursko, Portugalsko alebo Rakúsko?
Ak sa chcete dozvedieť viac o používaní kamier v jednotlivých krajinách, nechoďte do Rakúska, ale prečítajte si o tom napríklad tu: www.bit.ly/mioservis a pozrite si okno "Pravidlá, ktoré by ste mali poznať pri cestovaní po Európe". Zobrazia sa informácie k danému dátumu.

Načítavam video...

Víťazná autokamera Mio MiVue J85 WiFi 2,5K:

Načítavam video...
Načítavam video...
Načítavam video...

MIOkamery.SK

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pripravte sa na folklórny zážitok s magickým výhľadom.


3 h

S týmto predplatným si odomknete SME.sk až na 6 zariadeniach.


INZERCIA 3 h

Častejšia potreba tankovať môže poukazovať na oveľa vážnejší problém.


5. aug
SkryťZatvoriť reklamu