SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Ako dlho vydrží batéria v autokamere a prečo má toľko funkcií?

Mýtus hovorí, že batérie do autokamier nevydržia a okamžite sa vypnú. Áno, vypnú sa, pretože sú na to naprogramované!

JEDEN MÝTUS hovorí, že batérie do autokamier nevydržia a po odpojení z nabíjačky sa okamžite vypnú. Áno, vypnú sa, pretože sú na to naprogramované! Ako sa dá kamera sprevádzkovať po odpojení od nabíjačky?

I. Po zakúpení kameru do auta 2 až 3-krát nabite a vybijete (vo vypnutom stave, ideálne na domácej nabíjačke 5 V, 2 A). Tým sa uvedie do prevádzky vnútorná núdzová batéria. Nenechajte sa zmiasť tým, že ani po prvom 2-hodinovom nabíjaní "nevydrží" ani sekundu bez nabíjačky atď. Stačí aktivovať kapacitu batérie a potom funguje podľa popisu. A kameru musíte nabíjať vo vypnutom stave, nie pri spustenom snímaní. Ďalšie:

II. palubná kamera sa vypne približne do 2 sekúnd, ale je to automatické. Kamera zastaví a uloží záznam. Potom ju môžete ZAPNÚŤ tlačidlom napájania a funguje aj bez nabíjačky (platí pre modely s batériou, nie so superkondenzátorom). Potom môžete pokojne odfotiť autonehodu zvonku, natočiť niekoľko minút záznamu atď.

III. interná batéria má samozrejme viac funkcií, okrem vyššie uvedených môže byť pasívnym parkovacím režimom (špeciálne uvedené modely radu Mio MiVue 8xx), t. j. môže v závislosti od stavu batérie chrániť vozidlo až 48 hodín bez vašej prítomnosti a "natáčať narušiteľa".

Načítavam video...

IV. o autokameru je potrebné sa z času na čas starať, aby takto spoľahlivo fungovala. Z nie veľmi známej skutočnosti, že kartu microSD je potrebné vymeniť po 1 až 1,5 roku (opotrebovávajú sa), takže je potrebné vziať kameru do auta domov a nabíjať ju bežnou mobilnou nabíjačkou (5 V, 2 A) na plnú kapacitu (počítačový kábel s konektorom samec, USB-A, USB 2.0 a na druhej strane tiež samec, miniUSB, USB 2.0, miniB). Najmä ak v súčasnosti nejazdíte autom na dlhé vzdialenosti. Odvďačí sa vám výkonom a životnosťou.

V. nikdy však nezabúdajte na základné pravidlo - vnútorné batérie vo kamerach do auta sú navrhnuté špeciálne pre tieto účelové zariadenia, nikdy ich nemožno porovnávať s mobilným telefónom, to je častý omyl a chyba menej skúsených zákazníkov. Na natáčanie dlhých videí v exteriéri - ako s prenosnou kamerou - máte telefón, nie kameru do auta.

Načítavam video...

VI. ďalším častým nešvárom je, že sa zákazníci snažia obísť nabíjačky autokamier (a internú batériu) tým, že do kamery nainštalujú "powerbanku". Problémom je, že si tým nič neuľahčujú. Powerbanky nemožno nabíjať a súčasne napájať iné zariadenia. Neušetria ani tým, že powerbanku nabijete až po skončení jazdy - v aute (aby ho nenaštartovali?) a doma (na to vždy zabudnú). Nehovoriac o bezpečnosti powerbanky umiestnenej pri zrkadle vozidla v prípade prudkého brzdenia alebo kolízie.

VII. ak uvažujete o bezpečnom a kvalitnom riešení, ktoré nahradí nabíjačku, zabezpečí fungovanie aktívneho parkovacieho režimu a nikdy nenechá kameru v aute bez napájania a udrží ju plnú, vyskúšajte Mio MiVue SmartBox (teraz vo verzii III) - viac výhod a návod nájdete na bit.ly/YT-SM3 .

Načítavam video...
Načítavam video...

MIOkamery.SK

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 6 h

Najväčší hit je medový cider. Dá sa kúpiť aj v desiatich Kauflandoch.


INZERCIA 6 h

Kúpte si nové číslo Historickej revue. Alebo využite skvelú akciu pre predplatiteľov.


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu