SME
Štvrtok, 1. jún, 2023 | Meniny má Žaneta

Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci

Týka sa vedeckovýskumnej a vzdelávacej oblasti a taktiež prepojenia teórie s praxou.

V záujme zvýšenia kvality vzdelávacieho procesu a vedeckovýskumnej činnosti s cieľom uplatňovania najmodernejších poznatkov vedy, výskumu a vzdelávania sa zmluvné strany dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečení spolupráce v oblasti vedeckovýskumnej, vzdelávacej a prepojenia teórie a praxe. Rámcovú zmluvu o vzájomnej spolupráci podpísali spoločnosť AGEL SK a Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (VŠZaSP) dňa 17. marca 2023 v priestoroch Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Súčasťou tohto procesu bude aj spolupráca pri realizovaní odborných aktivít študentov a zamestnancov VŠZaSP v odboroch korešpondujúcich s činnosťami vykonávanými v zdravotníckych zariadeniach AGEL a Vzdelávacom, vedeckom a výskumnom inštitúte AGEL. Predmetom zmluvy je vytvoriť rámec pre aktívnu spoluprácu na jednej strane medzi spoločnosťou AGEL, pridruženými spoločnosťami patriacimi do skupiny AGEL SK a Inštitútu a na druhej strane VŠZaSP, aplikáciu poznatkov vedy a výskumu v rámci riešenia aktuálnych a koncepčných úloh, skvalitňovanie vzdelávania študentov VŠZaSP počas štúdia, odbornú prípravu zamestnancov, zabezpečenie prepojenia teórie s praxou, ako aj spoluprácu pri realizácii odborných aktivít zmluvných strán a riešení úloh vyplývajúcich z potrieb zmluvných strán. Cieľom v oblasti výskumu a vývoja je zosúladenie výskumných aktivít vedúcich k obojstrannému prospechu či využívanie intelektuálnych, materiálno-technických a priestorových zdrojov zmluvných strán rôznymi formami; cieľom v oblasti vzdelávania je využívať výsledky spoločných výskumných aktivít aj v oblasti vysokoškolského vzdelávania.

„Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave ako nezisková organizácia a súkromná vysoká škola v 20. roku svojho pôsobenia poskytla vysokoškolské vzdelanie tisícom svojich absolventov, pôsobí ako humanitárna organizácia v desiatkach štátov sveta, riadi pedagogické detašované pracoviská a programy ako i vedecké, zdravotnícke a misijné pracoviská v zahraničí. Je zdrojom prípravy odborníkov pre rôzne odvetvia zdravotníctva a sociálnej sféry. Vítame prístup spoločnosti AGEL SK a jej Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu pri uzatvorení Rámcovej zmluvy o vzájomnej spolupráci, ktorá bude významným prostriedkom pre skvalitňovanie vedeckej, vzdelávacej i praktickej činnosti našej Alma Mater a prispeje tak k zvyšovaniu odbornej a praktickej úrovne našich absolventov. Jej dôsledky určite pocíti naše zdravotníctvo v ošetrovateľstve, v urgentnom zdravotníctve, v pôrodnej asistencii, vo verejnom zdravotníctve, v sociálnej práci, v praktickom pôsobení zubných technikov, v misijnej i v charitatívnej práci a v používaní laboratórnych a vyšetrovacích metód,“ reagoval prorektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, n. o. Dr. h. c. prof. JUDr. Vojtech Tkáč, PhD.

„Spoločnosť AGEL SK, a. s., kladie vysoký dôraz na pregraduálne, postgraduálne i kontinuálne vzdelávanie našich zdravotníckych pracovníkov. Uzatvorením Rámcovej zmluvy o spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety otvárame priestor na omnoho širšiu spoluprácu nielen v odbornom rozvoji a štúdiu našich zdravotníkov, rovnako tento akt predstavuje pre naše zdravotnícke zariadenia aj excelentnú príležitosť, ako priamo participovať na medzinárodných projektoch z pozície klinických skúšajúcich pracovísk a v neposlednom rade umožňuje aj realizáciu prípadných akademických a vedeckých ambícií našich lekárov a sestier. Verím, že týmto počinom už len formálne dokorán otvoríme dvere omnoho intenzívnejšej spolupráci, ktorá bude k prospechu nielen obom participujúcim inštitúciám, ale predovšetkým napomôže odbornému rozvíjaniu sa zdravotníckych pracovníkov spoločnosti AGEL SK, z čoho v konečnom dôsledku bude profitovať samotný pacient, diagnostikovaný, liečený a komplexne manažovaný na princípoch medicíny 21. storočia založenej na dôkazoch“, uviedol MUDr. Jozef Pribula, PhD., MBA, medicínsky riaditeľ spoločnosti AGEL pre internistické odbory a zároveň riaditeľ Vzdelávacieho, vedeckého a výskumného inštitútu AGEL.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Obsluha, ktorá vám poradí s autom aj zachráni život
 3. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 4. Palubná jednotka Shell EETS otvára európske hranice
 5. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 6. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 7. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
 8. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 1. Oznamujeme nominácie na Orange Podcast roka 2023
 2. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu v Levoči
 3. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu
 4. Slováci si čoraz častejšie kupujú jazdené „kombíky“ na úver
 5. Najinovatívnejšia banka v CEE je zo Slovenska!
 6. Deti z detských domovov predviedli svoj talent
 7. Miliónová investícia do elektrickej stanice zabráni problému
 8. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 13 961
 2. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 8 994
 3. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 6 527
 4. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 6 155
 5. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 4 644
 6. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 828
 7. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 2 330
 8. Moravák, ktorý ukázal svetu, ako sa robí „nové umenie“ 2 258
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Oznamujeme nominácie na Orange Podcast roka 2023 a spúšťame hlasovanie verejnosti.


1 h

Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu v lokalite Svetového dedičstva UNESCO.


2 h

Nová predajňa sa nachádza blízko historického centra a je súčasťou lokality zapísanej do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu