SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
INZERCIA

Chystáte sa na cesty? Poradíme vám na čo pred cestou pamätať, aby ste ušetrili

Obdobie dovoleniek je už tu a my sa môžeme pustiť do realizácie našich cestovateľských plánov. Často to však znamená odlúčenie od rodiny a kamarátov. Určite si preto nezabudnite so sebou zobrať aj mobilný telefón.

Obdobie dovoleniek je už tu a my sa môžeme pustiť do realizácie našich cestovateľských plánov. Často to však znamená odlúčenie od rodiny a kamarátov. Určite si preto nezabudnite so sebou zobrať aj mobilný telefón. Ak si hovoríte, že sa radšej zaobídete bez neho, pretože nechcete platiť vysoké faktúry, premyslite si to. Vysoké ceny za roamingové a medzinárodné hovory totiž už dávno nie sú aktuálne. V nasledujúcich riadkoch nájdete rady a tipy, ako môžete pri telefonovaní v zahraničí čo najviac ušetriť.

 

Volajte o polovicu lacnejšie

Toto leto sú ceny prijímaných hovorov v zahraničí ešte výhodnejšie. S balíkom Ahoj Európa+ od Orangeu, ktorý si aktivujete zaslaním prázdnej SMS správy na číslo 933, prijímate hovory v krajinách Európskej únie a obľúbených dovolenkových destináciách, ako je Chorvátsko, Turecko, Tunis, Egypt a Čierna Hora až o polovicu lacnejšie, a to už po prvej minúte. Tento program si môžete aktivovať k niektorej zo služieb roamingu od Orangeu a mesačne vás bude stáť len 1,99 €. Ak si počas dovolenky nájdete v zahraničí nových známych, s programom Ahoj Európa+ môžete využiť 50% zľavu na medzinárodné hovory a výhodne zo Slovenska s nimi telefonovať. A ešte jeden dobrý tip - odteraz si môžete užívať sekundovú tarifikáciu na prichádzajúce hovory v zahraničí už od prvej sekundy v krajine podľa aktivovaného programu Ahoj.

 

So susedmi ešte výhodnejšie

Nie každý má možnosť vycestovať na dovolenku k moru alebo si urobiť výlet po Európe. Ak patríte medzi tých, ktorí sa chystajú toto leto stráviť voľné dni v niektorej zo susedných krajín, určite vás poteší informácia, že Orange myslel aj na vás. S programami Ahoj Česko, Ahoj Maďarsko, Ahoj Rakúsko a Ahoj Poľsko môžete po prvej minúte prijímať hovory vo vybranej krajine podľa názvu programu o polovicu lacnejšie a zároveň zo Slovenska do tejto krajiny o polovicu lacnejšie aj telefonovať. Mesačne vás to pritom bude stáť len symbolické 1 euro.

Čo by ste ešte o telefonovaní v zahraničí mali vedieť

Pred dovolenkou si určite overte, či v krajine vášho pobytu funguje rovnaká mobilná sieť, ako na Slovensku. Napríklad v Kanade, USA, alebo v niektorých exotickejších krajinách váš mobilný telefón totiž nemusí fungovať. Pred odchodom je tiež dobré skontrolovať si, ako máte tých, s ktorými chcete ostať aj na cestách v kontakte, uložených v telefóne. Keď totiž voláte na Slovensko, volíte pred účastníckym číslom medzinárodný kód +421. Pred odchodom si tiež preverte nastavenia na presmerovanie hovoru do odkazovej schránky. Ak vám totiž niekto zavolá počas vašej zahraničnej cesty a hovor bude presmerovaný do odkazovej schránky, platíte prijímaný i odchádzajúci hovor s roamingovými sadzbami. Hlasovú odkazovú službu si môžete v Orangei deaktivovať vytočením čísla ##002#.

 

Viac informácií nájdete na www.orange.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Slováci sú chlebovým národom

Slováci sú chlebovým národom a až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo.

Tlačové správy

Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?

Pozor na znečisťujúce látky v interiéri.

Tlačové správy

Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie

Trápi vás po každej sezóne otázka, čo robiť s ojazdenými gumami? Riešenie je jednoduché, vráťte ich distribútorom.