SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Operačný program Životné prostredie bližšie k žiadateľom

Rozšírenie poradenských aktivít prispeje k lepšej informovanosti žiadateľov o nenávratný finančný príspevok z fondov EÚ

Od júla prichádza Ministerstvo životného prostredia SR ako riadiaci orgán pre Operačný program Životné prostredie (OPŽP) s rozšírením poradenských aktivít pre žiadateľov o nenávratný finančný príspevok (NFP) z fondov EÚ prostredníctvom uvedeného programu. Informačné dni REPIS., konané každomesačne v desiatich väčších mestách Slovenska, sa rozšíria o ďalšiu desiatku menších miest s cieľom priblížiť sa k žiadateľovi a zjednodušiť mu ešte viac prístup k informáciám. Okrem doteraz pravidelne konaných Infodní v Trnave, Nitre, Žiline, Banskej Štiavnici, Banskej Bystrici, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Košiciach, Prešove a Poprade budú školení pracovníci REPIS. ponúkať tento mesiac bezplatné poradenské služby aj v Novom Meste nad Váhom (20. 7.), Ružomberku (20. 7.), Komárne (23. 7.), Sládkovičove (23. 7.), Detve (27. 7.), Veľkom Krtíši (27. 7.), Rožňave (28. 7.), Lučenci (29. 7.), Levoči (30. 7.) a Vranove nad Topľou (31. 7.). Júlové Infodni budú venované aktuálnym výzvam OPŽP, majetkovo-právnemu vysporiadaniu, elektronickému systému ITMS a jeho využívaniu.

Pre tých záujemcov o získanie NFP, ktorým uvedené termíny a miesta Infodní nevyhovujú, desať kancelárií Regionálnych environmentálnych poradenských a informačných stredísk (REPIS.) bude poskytovať individuálne poradenstvo vo svojich sídlach bezplatne počas pracovných dní alebo v rámci vybraných výstav a veľtrhov. Najbližšou takouto príležitosťou bude 20. - 23. augusta 2009 nitriansky Agrokomplex a v septembri 2009 výstava AQUA v Trenčíne. Počas výstavných dní sa tu uskutoční séria workshopov s rekapituláciou kľúčových informácií pre žiadateľov, množstvom bezplatných informačných materiálov a k dispozícii budú kompetentní pracovníci pripravení zodpovedať otázky a vyriešiť individuálne problémy v súvislosti so žiadosťami o NFP.

Popri bohatých aktivitách v rámci OPŽP netreba zabudnúť aj na stále otvorené viaceré výzvy na predkladanie žiadostí o NFP. Podrobné informácie o všetkých výzvach, aktivitách a novinkách v rámci Operačného programu Životné prostredie prináša nový sprehľadnený a rozšírený portál www.opzp.sk ako aj stránka poradenských centier www.repis.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 8 h

Najväčší hit je medový cider. Dá sa kúpiť aj v desiatich Kauflandoch.


INZERCIA 8 h

Kúpte si nové číslo Historickej revue. Alebo využite skvelú akciu pre predplatiteľov.


INZERCIA 8 h
SkryťZatvoriť reklamu