SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Najlepšia investorka zhodnotila svoj vklad o štyri tisíc percent. Momentálne je na materskej dovolenke

Počas štyroch týždňov sa snažili českí a slovenskí účastníci súťaže X-Trade Brokers Cup 2009 o čo najväčšie zhodnotenie virtuálneho vkladu 10 tis. Aj napriek obrovskej prevahe mužských súťažiacich sa podarilo dosiahnuť najvyššieho zhodnotenia príslušníčke nežného pohlavia, pani Zuzane Holienčinovej.

Počas štyroch týždňov sa snažili českí a slovenskí účastníci súťaže X-Trade Brokers Cup 2009 o čo najväčšie zhodnotenie virtuálneho vkladu 10 tis. Aj napriek obrovskej prevahe mužských súťažiacich sa podarilo dosiahnuť najvyššieho zhodnotenia príslušníčke nežného pohlavia, pani Zuzane Holienčinovej. Hoci nie je investičnou profesionálkou, podarilo sa jej dosiahnuť neuveriteľné zhodnotenie 4040 % a to za necelý mesiac. Ukázala tak, že finančné trhy sú otvorené pre každého, nielen pre ľudí s maklérskymi skúškami.

Ako ste sa dostali k súťaži X-Trade Brokers Cup?
Asi pred rokom som v jednej spravodajskej televízii videla reklamu na súťaž XTB CUP 2008 a od tej doby som sa začala zaujímať o virtuálne investovanie. Takže som sa zúčastnila jarnej investičnej súťaže na Slovensku. Potom mi prišla emailom pozvánka na XTB CUP 2009…

Držali ste sa nejakej obchodnej stratégie, alebo ste to nechali úplne na náhodu?
Moja stratégia spočívala v agresívnom štýle obchodovania, a to prvé dva týždne súťaže. Pozície som držala otvorené krátku dobu, do jednotlivých obchodov som šla s maximálnym rizikom. Keď sa trh nepohyboval podľa mojich predstáv, zatvárala som s čo najmenšou stratou.

Potom som stratégiu zmenila, keď som mala nahrané, tak som všetko stavila na korekciu trhu a za všetky peniaze som predala ropu, ktorej cena sa mi zdala príliš vysoká. Ale nevyšlo to.

Tak som sa vrátila na trh EUR/USD, nakúpila som, samozrejme za všetko a nad 1,500 som zas všetko predala. Po niekoľkých dňoch, keď nastala korekcia trhov, som na tom zapracovala a to rozhodlo.

Menili ste často počas hry svoje obchody, alebo ste sa držali overených metód ?

Menila som nastavenia Take Profitov a nadväzujúcich Buy Limitov a Sell Limitov, a to na základe diania na trhu.

Investujete aj reálne, alebo je toto vaša prvá investičná skúsenosť?

Spolu s mojim manželom máme v XTB reálny účet, ktorý sme si založili po minuloročnej súťaži. Už rok teda obchodujeme aj v reáli.

Čo by ste poradili začínajúcim obchodníkom?
Odporučila by som sledovať trh, než sa do obchodovania pustia. Nerobiť bezhlavé rozhodnutia a hlavne rozložiť riziko, pretože nie vždy vyjde vsadiť všetko na jednu kartu.

Momentálne ste na materskej dovolenke, do akého zamestnania sa po nej budete vracať?

Pokiaľ všetko dobre vyjde, tak pôjdem z materskej dovolenky na ďalšiu materskú. Potom sa pravdepodobne vrátim späť do môjho zamestnania. Som učiteľka na základnej škole. Vyučujem slovenský jazyk a angličtinu.

Aké máte plány s vyhratým automobilom?
To sa uvidí. Práve preto že je to športové kupé, nie je to práve najvhodnejšie auto pre štvorčlennú rodinu. Takže vo výhre vidím skôr hodnotu, ktorú sa pravdepodobne pokúsim speňažiť.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 6 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 6 h

Siemens Healthineers je už 30 rokov synonymom precíznej medicíny na Slovensku


INZERCIA 6 h
SkryťZatvoriť reklamu