SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Investičná súťaž o Porsche vstupuje do svojho záverečného týždňa

Súťažiaci majú ešte stále možnosť niekoľkými dobrými obchodmi rozhodnúť súťaž vo svoj prospech a odísť na novom Porsche Cayman. Doterajší priebeh súťaže ukazuje, že najväčšie zisky sa dajú realizovať na komoditách, v treťom týždni priniesol najvyššie zhodnotenie cukor.

Súťažiaci majú ešte stále možnosť niekoľkými dobrými obchodmi rozhodnúť súťaž vo svoj prospech a odísť na novom Porsche Cayman. Doterajší priebeh súťaže ukazuje, že najväčšie zisky sa dajú realizovať na komoditách, v treťom týždni priniesol najvyššie zhodnotenie cukor.

Slováci a Česi majú za sebou už tretí týždeň súťaže X-Trade Brokers Cup 2009 a pripravujú sa na finálnych päť dní, ktoré rozhodnú o majiteľovi nového Porsche Cayman. Ten získa súťažiaci, ktorému sa do 30. októbra podarí najviac zhodnotiť virtuálny vklad 20 tis. eur. Najúspešnejší sú v doterajšom priebehu súťaže komoditní obchodníci, ktorí využívajú mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch. Najziskovejšie obchody boli aj v treťom týždni realizované na cukri, zemnom plyne a pšenici.

 

 

 

Vysoká volatilita a možnosť dosahovať vyššie zisky prilákala na komoditné trhy mnohých obchodníkov, keď súťažiaci realizovali až 42 % svojich obchodov práve na komoditách, najobľúbenejšími boli opäť ropa a zlato s podielom na všetkých obchodoch 11,7 %, resp.8,7 %. Najziskovejší obchod však bol už druhý týždeň v rade realizovaný na cukri, na ktorom získala súťažiaca v predajnej pozícii vyše 68 tisíc eur. Cukor v minulom týždni vymazal časť ziskov spred dvoch týždňov, keď zvýšenie odhadu produkcie cukru v Indii na súčasnú sezónu zmiernilo tlak na jeho cenu.

Najobchodovanejšími inštrumentmi ostali menové páry, na ktorých bolo realizovných takmer 47 % všetkých obchodov, najviac, vyše 20 %, opäť na euro-dolári. Dolár v priebehu týždňa pokračoval v poklese, ku ktorému ho okrem iného nasmeroval aj šéf amerického FEDu Bernanke, podľa ktorého súčasná kríza vyslala signál k zníženiu nerovnováh v globálnej ekonomike, za ktoré však je zodpovedná vo výraznej miere aj rola, ktorú dolár zohráva v svetovej ekonomike.

Najvolatilnejší týždeň na menových trhoch zažili librové páry, keď libra v úvode týždňa pokračovala v posilňovaní v očakávaní, že Bank of England nerozšíri svoj program pre nalievanie nových peňazí do britskej ekonomiky. Všetko sa však obrátilo v piatok, kedy britský HDP za tretí kvartál aj napriek očakávaniam rastu klesol o 0,4 %, čo zvýšilo tlak na Bank of England k ďalšiemu tlačeniu peňazí.

Výsledková sezóna na akciových trhoch, ktorá sa stará o zvýšenú volatilitu medzi akciovými titulmi ani zďaleka neláka do akcií a indexov toľko obchodníkov ako menové a komoditné trhy. Niekoľkí sa však našli, najlepší obchod doterajšieho priebehu súťaže na akciách bol realizovaný na akciách spoločnosti Microsoft, keď súťažiaci otvoril pred kvartálnymi výsledkami osemlotovú pozíciu a zatvoril ju po vykázaní kvartálneho zisku 3,57 mil. dolárov so ziskom vyše 41 tis. eur. Celkovo bolo na akciách a akciových indexoch počas tretieho súťažného týždňa realizovaných zhruba 10 % všetkých obchodov.

Celkovo bol tretí týždeň pre súťažiacich menej úspešný, keď najvyššie zhodnotenia zaostávali za výsledkami súťažiacich z prvých dvoch týždňov. Dôvodom môžu byť aj negatívne makroekonomické dáta, ktoré prekvapili nejedného obchodníka špekulujúceho na rast ceny daného inštrumentu, keďže až 64 % obchodov bolo otvorených v nákupnej pozícii. Za vôbec najvyššie zhodnotenie si ako najlepší slovenský týždňový obchodník odnesie multimediálne zariadenie HTC pán Miroslav Križan so zhodnotením 717 %. Ďalšími  výhercami multimediálnych zariadení HTC sú za najlepšiu Slovenku Zuzana Savkuľaková so zhodnotením 456 %, za najlepšieho Čecha Michal Šereda za zhodnotenie 645 % a za najlepšiu Češku pani Monika Slavíkova za zhodnotenie 498 %. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme.

Súťaž X-Trade Brokers Cup 2009 tak vstupuje do posledného týždňa, v ktorom súťažiaci môžu ešte stále rozhodnúť súťaž vo svoj prospech niekoľkými vydarenými obchodmi, čo drží dvere pre nových súťažiacich otvorené a prípadní záujemcovia sa tak môžu stále do súťaže registrovať na stránkach www.xtb.sk. Veľa šťastia a pozitívne trendy praje vo finiši súťaže praje všetkým obchodníkom spoločnosť X-Trade Brokers.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ovocné šťavy sa stali obľúbenou súčasťou ranných rituálov mnohých z nás.


5 h

Zo všetkých krajín V4 autá do dvoch rokov najviac zdraželi na Slovensku.


22. okt

Vycestujte na aktívnu dovolenku, z ktorej sa vrátite s plnou hlavou zážitkov.


INZERCIA 22. okt
Skryť Zatvoriť reklamu