SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Investičná súťaž o Porsche vstupuje do svojho záverečného týždňa

Súťažiaci majú ešte stále možnosť niekoľkými dobrými obchodmi rozhodnúť súťaž vo svoj prospech a odísť na novom Porsche Cayman. Doterajší priebeh súťaže ukazuje, že najväčšie zisky sa dajú realizovať na komoditách, v treťom týždni priniesol najvyššie zhodnotenie cukor.

Súťažiaci majú ešte stále možnosť niekoľkými dobrými obchodmi rozhodnúť súťaž vo svoj prospech a odísť na novom Porsche Cayman. Doterajší priebeh súťaže ukazuje, že najväčšie zisky sa dajú realizovať na komoditách, v treťom týždni priniesol najvyššie zhodnotenie cukor.

Slováci a Česi majú za sebou už tretí týždeň súťaže X-Trade Brokers Cup 2009 a pripravujú sa na finálnych päť dní, ktoré rozhodnú o majiteľovi nového Porsche Cayman. Ten získa súťažiaci, ktorému sa do 30. októbra podarí najviac zhodnotiť virtuálny vklad 20 tis. eur. Najúspešnejší sú v doterajšom priebehu súťaže komoditní obchodníci, ktorí využívajú mimoriadnu volatilitu na komoditných trhoch. Najziskovejšie obchody boli aj v treťom týždni realizované na cukri, zemnom plyne a pšenici.

 

 

 

Vysoká volatilita a možnosť dosahovať vyššie zisky prilákala na komoditné trhy mnohých obchodníkov, keď súťažiaci realizovali až 42 % svojich obchodov práve na komoditách, najobľúbenejšími boli opäť ropa a zlato s podielom na všetkých obchodoch 11,7 %, resp.8,7 %. Najziskovejší obchod však bol už druhý týždeň v rade realizovaný na cukri, na ktorom získala súťažiaca v predajnej pozícii vyše 68 tisíc eur. Cukor v minulom týždni vymazal časť ziskov spred dvoch týždňov, keď zvýšenie odhadu produkcie cukru v Indii na súčasnú sezónu zmiernilo tlak na jeho cenu.

Najobchodovanejšími inštrumentmi ostali menové páry, na ktorých bolo realizovných takmer 47 % všetkých obchodov, najviac, vyše 20 %, opäť na euro-dolári. Dolár v priebehu týždňa pokračoval v poklese, ku ktorému ho okrem iného nasmeroval aj šéf amerického FEDu Bernanke, podľa ktorého súčasná kríza vyslala signál k zníženiu nerovnováh v globálnej ekonomike, za ktoré však je zodpovedná vo výraznej miere aj rola, ktorú dolár zohráva v svetovej ekonomike.

Najvolatilnejší týždeň na menových trhoch zažili librové páry, keď libra v úvode týždňa pokračovala v posilňovaní v očakávaní, že Bank of England nerozšíri svoj program pre nalievanie nových peňazí do britskej ekonomiky. Všetko sa však obrátilo v piatok, kedy britský HDP za tretí kvartál aj napriek očakávaniam rastu klesol o 0,4 %, čo zvýšilo tlak na Bank of England k ďalšiemu tlačeniu peňazí.

Výsledková sezóna na akciových trhoch, ktorá sa stará o zvýšenú volatilitu medzi akciovými titulmi ani zďaleka neláka do akcií a indexov toľko obchodníkov ako menové a komoditné trhy. Niekoľkí sa však našli, najlepší obchod doterajšieho priebehu súťaže na akciách bol realizovaný na akciách spoločnosti Microsoft, keď súťažiaci otvoril pred kvartálnymi výsledkami osemlotovú pozíciu a zatvoril ju po vykázaní kvartálneho zisku 3,57 mil. dolárov so ziskom vyše 41 tis. eur. Celkovo bolo na akciách a akciových indexoch počas tretieho súťažného týždňa realizovaných zhruba 10 % všetkých obchodov.

Celkovo bol tretí týždeň pre súťažiacich menej úspešný, keď najvyššie zhodnotenia zaostávali za výsledkami súťažiacich z prvých dvoch týždňov. Dôvodom môžu byť aj negatívne makroekonomické dáta, ktoré prekvapili nejedného obchodníka špekulujúceho na rast ceny daného inštrumentu, keďže až 64 % obchodov bolo otvorených v nákupnej pozícii. Za vôbec najvyššie zhodnotenie si ako najlepší slovenský týždňový obchodník odnesie multimediálne zariadenie HTC pán Miroslav Križan so zhodnotením 717 %. Ďalšími  výhercami multimediálnych zariadení HTC sú za najlepšiu Slovenku Zuzana Savkuľaková so zhodnotením 456 %, za najlepšieho Čecha Michal Šereda za zhodnotenie 645 % a za najlepšiu Češku pani Monika Slavíkova za zhodnotenie 498 %. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme.

Súťaž X-Trade Brokers Cup 2009 tak vstupuje do posledného týždňa, v ktorom súťažiaci môžu ešte stále rozhodnúť súťaž vo svoj prospech niekoľkými vydarenými obchodmi, čo drží dvere pre nových súťažiacich otvorené a prípadní záujemcovia sa tak môžu stále do súťaže registrovať na stránkach www.xtb.sk. Veľa šťastia a pozitívne trendy praje vo finiši súťaže praje všetkým obchodníkom spoločnosť X-Trade Brokers.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné

Porsche ide vlastnou cestou. Dokazuje, že komfort a športová jazda sa nevylučujú, pričom nadšencov oslovuje aj ako plug-in hybrid.

Tlačové správy

Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Dovážame nielen citrusy, ale aj zemiaky.

Tlačové správy

UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení

Vlastníkom AXA na Slovensku sa stala UNIQA. Pre klientov sa nič nemení. Ich úspory v dôchodkových fondoch budú v bezpečí .