SME
Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ambiciózni uchádzači majú v Consultingu dvere otvorené

Accenture je jednou z najvýznamnejších svetových spoločností. Najväčším a najdynamickejším svetovým firmám pomáha zvyšovať ich výkonnosť prostredníctvom optimálneho mixu služieb svojich troch hlavných divízií.

Accenture je jednou z najvýznamnejších svetových spoločností. Najväčším a najdynamickejším svetovým firmám pomáha zvyšovať ich výkonnosť prostredníctvom optimálneho mixu služieb svojich troch hlavných divízií. Divízia Consulting poskytuje špičkové služby v oblasti manažérskeho poradenstva, technologického poradenstva a systémovej integrácie. Práca v divízii Accenture Technology Solutions je zameraná na vývoj a správu softvérových riešení. Zamestnanci divízie Services poskytujú pre klientov starostlivosť o ich interné procesy ako sú napríklad financie a účtovníctvo. 

Keď Accenture pomáha klientom zmeniť sa s cieľom zvýšiť ich výkonnosť, okrem zmeny procesov či organizačnej štruktúry zvyčajne zavádza aj nové informačné systémy. Na takomto projekte potom obvykle spolupracujú zamestnanci zo všetkých vetiev divízie Consulting - odborníci zo subdivízie Systems Integration Consulting spoločne s kolegami zo subdivízií Technology Consulting a Management Consulting. Pre ľudí, ktorí majú záujem pracovať v niektorej z uvedených oblastí má Accenture na Slovensku atraktívne propozície. Podrobnejšie o nových výzvach hovorí v našom rozhovore Peter Kováčik, manažér spoločnosti pôsobiaci v oblasti Management Consulting

 Čo konkrétne majú ľudia z Management Consultingu v rámci projektov pre klientov na starosti?

Robia prvotnú analýzu, koncepčný dizajn riešení, definujú nové procesy, navrhujú architektúru riešenia, štrukturálnu zmenu riadenia organizácie a podobne. Prípadne v poradenstve pokračujú až po zadefinovanie požiadaviek na nové informačné systémy, ktoré budú podporovať nové procesy a novú organizáciu. Potom nastupujú ľudia zo Systémovej Integrácie. Tí už na základe zadefinovaných požiadaviek naimplementujú informačné systémy do prostredia konkrétnej spoločnosti. Väčšina projektov Accenture je akýmsi mixom management consultingu a systémovej integrácie. Existujú však aj čisto strategické firmy, ktoré sa zameriavajú len na časť management consultingu a implementáciu nerobia. My robíme väčšinou projekty z oboch strán, čiže od dizajnu procesov organizácie až po samotnú implementáciu systémov do daného prostredia.

 

Aké osobnostné predpoklady by mali mať títo uchádzači?

Znie to ako klišé, ale v prvom rade je dôležitá schopnosť komunikácie. Konzultant nekomunikuje len v rámci svojho tímu, kde sú ľudia zvyčajne nastavení na rovnakej vlnovej dĺžke. Veľký dôraz a nároky sa v tomto obore kladú najmä na komunikáciu s klientom, ktorá musí byť jednak na vysokej reprezentatívnej úrovni a jednak musí byť dostatočne adaptabilná. Za jeden deň sa totiž môže stať, že máte stretnutie s riaditeľom veľkej spoločnosti a o pár hodín sedíte s účtovníčkou tej istej firmy. V priebehu pár hodín sa tak stretnete s ľuďmi pracujúcimi na rôznych hierarchických úrovniach spoločnosti. Každý z nich vyžaduje iné informácie, niekto všeobecnejšie, iný úplne konkrétne. Konzultant musí túto komunikáciu efektívne zvládnuť.

 

Ďalšie zaujímavosti zo života konzultanta môžete nájsť v plnom znení celého rozhovoru s Petrom Kováčikom, ktorý si môžete stiahnuť tu.

Pokiaľ niekoho Consulting v Accenture zaujal a chce zistiť, akí tu v skutočnosti pracujú ľudia, má šancu sa čím skôr zaregistrovať na neformálny večerný drink so zamestnancami Accenture, ktorý sa bude konať 20. mája v bratislavskom Slang Pube. A ak sa mu to celé páči a pozdáva, môžete si hneď poslať CV na adresu cwf.recruitment.sk@accenture.com. Všetky ďalšie informácie je možné nájsť na adrese www.accenture.sk/consulting

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestá prechádzajú prirodzenou evolúciou, počas ktorej sa prispôsobujú potrebám svojej doby a najmä svojich rezidentov.


INZERCIA 4 h

Získajte neobmedzený prístup ku všetkým službám.


INZERCIA 4 h

Reťazec ponúka zamestnancom atraktívne rozvojové programy a možnosti rastu.


INZERCIA 4 h
Skryť Zatvoriť reklamu