SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Chcete mať krásne husté vlasy?

Mať tak opäť husté vlasy, len si ich tak prstami prehrabať... - povzdychnú si zrejme viacerí muži pri pohľade na svoju rednúcu „korunu krásy", ktorá z roka na rok viac a viac ustupuje trvdohlavej genetike.

jozef-hedera.jpgMať tak opäť husté vlasy, len si ich tak prstami prehrabať... - povzdychnú si zrejme viacerí muži pri pohľade na svoju rednúcu „korunu krásy", ktorá z roka na rok viac a viac ustupuje trvdohlavej genetike.

Práve tá je totiž zodpovedná za to, že niektorí muži už krátko po tridsiatke nachádzajú viac vlasov na hrebeni ako na hlave - a na rozdiel od „šťastných vlasáčov" im táto jemná nadsázka nepríde vôbec vtipná - práve naopak. Nie každý totiž plešatie tak šarmantne a sebavedome ako Bruce Willis. Sú muži, ktorí sa so stratou vlasov vyrovnávajú len veľmi ťažko, pričom tá lepšia alternatíva je ultrakrátky strih, tá ďaleko horšia - neslávne známa „prehadzovačka". Podľa plastického chirurga Jozefa Hederu z Centra zdravia a krásy INTERKLINIK by však muži nemali váhať, a v prípade, ak im strata vlasov naozaj prekáža, podstúpiť transplantáciu. „Transplantácia vlastných vlasov je v súčasnosti jediná lekárska metóda, ktorá umožňuje, aby vlasy rástli na miestach, kde sa už stratili." Ako ďalej vysvetľuje, väčšina mužov oplešivie najmä na temene, pričom v tyle im vlasy zostanú. „Práve z tohto miesta sa odoberajú vlasové folikuly, z ktorých vyrastá samotný vlas. Príprava týchto transplantátov sa v súčasnosti robí pod mikroskopom, pretože cieľom je dosiahnuť čo najjemnejšie transplantáty, aby sa vsádzali čo najhustejšie". Skúsený plastický chirurg zdôrazňuje, že k vypadávaniu vlasov treba pristupovať ako ku chronickej chorobe, preto je liečba dlhodobá. Veľa klientov je nadmieru spokojných aj s výsledkami prvej transplantácie, optimálny stav sa však dosiahne po dvoch až troch zákrokoch. „Niekoľko folikúl totiž začne rásť hneď po operácii, ale väčšina zostane v tzv. pokojnom štádiu, a až po priližne dvoch mesiacoch sa začne štádium ich rastu. Prvé vlasy najčastejšie po krátkom čase vypadnú, pretože vlasová cibuľka je prenosom akoby stresovaná. No tie ďalšie vlasy sú už trvalé." Samotný výkon prebieha väčšinou pri lokálnej anestéze, trvá niekoľko hodín a je absolútne bezbolestný.

Jedným zo známych mužov, ktorý sa svojimi novými vlasmi netají, a ako vraví, „cíti sa skvele", je Silvio Berlusconi. No aj keď nedisponujete rozpočtom známeho mediálneho magnáta z Talianska, zákrok zabezpečujúci trvalú pokrývku hlavy a navrátené sebavedomie si môžete dovoliť aj vy. A určite to bude jedna z vašich najlepších investícií. Stačí 40 až 80 tisíc korún, a zúfalý povzdych muža zo začiatku nášho príbehu sa hravo zmení na spokojné: „ Ja mám vlasy!", prechádzajúc si pritom prstami v hustej hrive.

Viac informácií získate aj na www.interklinik.sk, alebo na telefónnych číslach 02/52 495 071, 0905/48 08 48 a 0911/48 08 48.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.