INZERCIA

Detská univerzita aj tento rok v troch slovenských mestách

Priestory vysokých škôl v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a bratislavského Divadla Aréna od júla patria všetkým deťom, ktoré sa chcú dozvedieť to, čo im v ich „normálnej" škole nepovedia.

Žiaden školák si nedokáže predstaviť, že by ešte aj cez prázdniny musel chodiť do školy. Je preto pozoruhodné, ak sa objaví škola, do ktorej by malí školáci radi chodili aj cez leto. To je prípad Detskej univerzity. Priestory vysokých škôl v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a bratislavského Divadla Aréna od júla patria všetkým deťom, ktoré sa chcú dozvedieť to, čo im v ich „normálnej" škole nepovedia.

„Keď som minulý rok povedala synovi o letnej Detskej univerzite, čakala som tuhý odpor," spomína matka jedenásťročného Andreja. „Kvôli zlému počasiu mu nevyšli plány s kamarátmi a tak sa predsa len šiel pozrieť na prvú prednášku. Nečakala som, že ho to chytí, ale bol nadšený. Tento rok už berie svoju účasť ako samozrejmosť. Svojím zanietením nakoniec nakazil aj mňa, väčšinu prednášok som si totiž neskôr pozrela na webe, sú všetky na www.detskauniverzita.sk."

Tento rok ponúka Detská univerzita odpovede na ďalšie množstvo zaujímavých otázok, ktoré trápia nielen naše ratolesti, ale aj nejedného „dospeláka". Prečo nám niektoré baktérie pomáhajú a iné škodia? Prečo a koľko musí človek piť? Prečo sa ponorke páči pod vodou?

Odpovede sa však môžu deti dozvedieť nielen v školských laviciach Detskej univerzity. „To, že sa prednášky dajú vidieť aj na internete, je úplne super. S našimi ideme na dovolenku, takže nebudem môcť vidieť všetky. Keď sa vrátime, pozriem si tie, ktoré som nestihol vidieť naživo," gestikuluje Andrej. „Máme neobmedzený Magio internet od T-Comu, ten je dosť rýchly na to, aby som si prednášky mohol pozrieť hneď a nemusel pritom čakať, kým sa stiahnu. Navyše na webe sa dajú prednášky oznámkovať, to si poriadne užijem. Počas školského roka to nejde, naopak, profesori známkujú mňa. A dúfam, že vyhrám ten netbook, o ktorý sa tento rok súťaží!" dopĺňa Andrej. Účasť na Detskej univerzite je otvorená pre každého, videá zo všetkých prednášok sú k dispozícii bezplatne na www.detskauniverzita.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Alori: upratujte efektívne a bez námahy

Produkty Alori sľubujú čistý a bezpečný domov pre vás, vašich blízkych aj pre vašich domácich miláčikov.

Tlačové správy

Gansberg Koliba - Housing as a symbol of success

The apartments are designed to meet even the most demanding requirements.

Tlačové správy

Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka

A na faktoch vtedy záleží.

Tlačové správy

V Tescu vlani zákazníci nakúpili až 700 miliónov sl. potravín

Tesco patrí k maloobchodným reťazcom s najväčším počtom predaných slovenských výrobkov.