SME
Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Detská univerzita aj tento rok v troch slovenských mestách

Priestory vysokých škôl v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a bratislavského Divadla Aréna od júla patria všetkým deťom, ktoré sa chcú dozvedieť to, čo im v ich „normálnej" škole nepovedia.

Žiaden školák si nedokáže predstaviť, že by ešte aj cez prázdniny musel chodiť do školy. Je preto pozoruhodné, ak sa objaví škola, do ktorej by malí školáci radi chodili aj cez leto. To je prípad Detskej univerzity. Priestory vysokých škôl v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a bratislavského Divadla Aréna od júla patria všetkým deťom, ktoré sa chcú dozvedieť to, čo im v ich „normálnej" škole nepovedia.

„Keď som minulý rok povedala synovi o letnej Detskej univerzite, čakala som tuhý odpor," spomína matka jedenásťročného Andreja. „Kvôli zlému počasiu mu nevyšli plány s kamarátmi a tak sa predsa len šiel pozrieť na prvú prednášku. Nečakala som, že ho to chytí, ale bol nadšený. Tento rok už berie svoju účasť ako samozrejmosť. Svojím zanietením nakoniec nakazil aj mňa, väčšinu prednášok som si totiž neskôr pozrela na webe, sú všetky na www.detskauniverzita.sk."

Tento rok ponúka Detská univerzita odpovede na ďalšie množstvo zaujímavých otázok, ktoré trápia nielen naše ratolesti, ale aj nejedného „dospeláka". Prečo nám niektoré baktérie pomáhajú a iné škodia? Prečo a koľko musí človek piť? Prečo sa ponorke páči pod vodou?

Odpovede sa však môžu deti dozvedieť nielen v školských laviciach Detskej univerzity. „To, že sa prednášky dajú vidieť aj na internete, je úplne super. S našimi ideme na dovolenku, takže nebudem môcť vidieť všetky. Keď sa vrátime, pozriem si tie, ktoré som nestihol vidieť naživo," gestikuluje Andrej. „Máme neobmedzený Magio internet od T-Comu, ten je dosť rýchly na to, aby som si prednášky mohol pozrieť hneď a nemusel pritom čakať, kým sa stiahnu. Navyše na webe sa dajú prednášky oznámkovať, to si poriadne užijem. Počas školského roka to nejde, naopak, profesori známkujú mňa. A dúfam, že vyhrám ten netbook, o ktorý sa tento rok súťaží!" dopĺňa Andrej. Účasť na Detskej univerzite je otvorená pre každého, videá zo všetkých prednášok sú k dispozícii bezplatne na www.detskauniverzita.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria

Pri operatívnom lízingu šetria podnikatelia náklady na zriadenie vozového parku, no odpadajú im aj starosti so servisom vozidiel.

Tlačové správy

Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete

Prestížny magazín Global Finance hodnotil banky za pomoc počas pandémie. Cenu za líderstvo v kríze získala Slovenská sporiteľňa.

Tlačové správy

Magazín SME Ženy už v predaji

Novembrové vydanie nájdete v stánkoch od 29. októbra 2020