INZERCIA

Neplaťte za pevnú linku toľko, keď to ide aj lacnejšie

Ako na telefonovaní z pevnej linky ušetriť desiatky eur

Pevná linka sa aj v dobe mobilnej komunikácie stále teší obľube. Ale kvôli výrazným rozdielom v cene paušálov, aj v cenách hovorov môže výber nevhodného operátora znamenať, že budete peniaze zbytočne „vyhadzovať oknom“.

Za posledné týždne sa na trhu dosť zmenilo. Bezpochyby prišiel minimálne čas prehodnotiť, od koho a za akých podmienok používate doma pevnú linku doma. Zvlášť v čase, keď vám už nič nebráni zmeniť operátora za lacnejšieho a pritom si nemusieť ani len zmeniť telefónne číslo. Pozrite sa na vašu faktúru a skúste si ceny porovnať s aktuálnou ponukou na trhu. Stojaté vody telefonovania cez pevné linky na Slovensku rozvíril nedávno Orange, ktorý predstavil nové možnosti, ako volať rovnako pohodlne, ale omnoho lacnejšie – s Domácou linkou.

Rozhodujúca je cena

V prvom rade si porovnajte si cenu za mesačný paušál pevnej linky a počty predplatených minút. Na vašu faktúru má v konečnom dôsledku vplyv aj to, ako vám operátor účtuje hovory. Najspravodlivejšie je, ak zaplatíte len za, čo ste skutočne pretelefonovali – to znamená len za sekundy, ktoré ste prevolali.

Nová alternatíva pevnej linky od „oranžového“ operátora prináša volacie programy, ktoré sú takmer rovnaké ako tie, na aké sú zvyknutí doterajší užívatelia pevných liniek od najväčšieho operátora – úplne rovnaký je počet predplatených minút, ceny za volania nad paušál v rámci SR, časy volania atď.. Ale je tu podstatný rozdiel - pri pohľade na novú faktúru zistíte, že za podobný volací program môžete platiť v Orangei aj o polovicu menej než ste platili predtým. Potvrdzujú to aj prví zákazníci. „Na prvý pohľad sa nič nezmenilo. Ale môj rozpočet z dôchodku to rozhodne pocíti. Oproti minulým mesiacom ušetrím mesačne niekoľko eur,“ hovorí 64-ročný dôchodca Rudolf z Bánoviec nad Bebravou. Svoje o výhodách vie aj Mária z Trnavy, ktorá je, ako nám prezradila, typická žena, čo odjakživa veľa telefonovala. „Dlho používam volací program, s ktorým môžem volať známym na pevné linky zadarmo celé večery a víkendy, ale kvôli nižšej cene som si preniesla číslo do Orangeu. Stále môžem volať kedy a koľko chcem, len platím mesačne o polovicu menej,“ prezrádza 54 ročná účtovníčka.

Volacie program majú v T-Come a v Orangei obdobnú štruktúru, líšia sa však v tarifikácii a vo výške mesačného poplatku. Spočítajte si, koľko ušetríte: http://www.orange.sk/web/domaca_linka/porovnanie_cien.html

Vybrané mesačné programy Domácej linky od Orangeu - mesačný poplatok a ročná úspora sú uvedené v porovnaní s cenníkovými cenami T-Comu bez viazanosti a sú matematicky zaokrúhlené na dve desatinné miesta. Kompletnú ponuku a porovnanie nájdete na www.orange.sk/domacalinka .

Ako zmeniť vašu pevnú linku za novú od Orangeu a nechať si svoje číslo – jednoducho:

Stačí iba navštíviť predajňu Orangeu, absolvovať štyri jednoduché kroky a telefonujete neporovnateľne výhodnejšie ako s pevnou linkou doteraz.

1. Vôbec nemusíte navštíviť predajné miesto pôvodného operátora, u ktorého máte pevnú linku, číslo vašej zmluvy vám musia povedať aj telefonicky. Navštívte teda rovno ktorúkoľvek predajňu Orangeu.

2. Vyberte si pre seba najvýhodnejší volací program Domácej linky.

3. Preukážte sa občianskym preukazom a prineste si radšej aj poslednú faktúru za pevnú linku.

4. Povedzte predajcovi, že si chcete ponechať svoje pôvodné telefónne číslo. Pokiaľ tomu nebránia nejaké právne prekážky, do 5 pracovných dní operátor zrealizuje prenos vášho čísla.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz vycestujeme. Opät do Tatralandie.

Tlačové správy

Brieždenie pod lomenicou

Úspešný workshop ARCHTVOR má už druhý ročník za sebou.

Tlačové správy

Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Využite Kombiprodukt a získajte najvýhodnejší úrok na trhu