SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Získajte titul Zdravá firma roka.

Pripojte sa k INICIATÍVE ZA ZDRAVŠIE SLOVENSKO.

Pripojte sa k INICIATÍVE ZA ZDRAVŠIE SLOVENSKO.

Každý deň sa rozhodujete, ako dlho budete žiť

Priemerná dĺžka života na Slovensku ešte stále nedosahuje úroveň západných krajín. Šancu zmeniť to má každý z nás. Každý deň môžeme urobiť niečo pre to, aby sme sa v roku 2020 dožívali o päť rokov viac.

Union zdravotná poisťovňa práve z týchto dôvodov spustila projekt Iniciatíva za zdravšie Slovensko. Dôležitou súčasťou tohto projektu je aj súťaž Zdravá firma roka, ktorá vstupuje do svojho 2. ročníka. Cieľom súťaže je prezentovať a zároveň oceniť starostlivosť slovenských firiem o zdravý životný štýl svojich zamestnancov.

Prvý ročník zaznamenal veľký úspech, nakoľko sa do neho zapojilo 50 veľkých a stredne veľkých spoločností z celého Slovenska. Aktivity firiem sa hodnotili v ôsmich kategóriách: šport, účasť na aktivitách Union zdravotnej poisťovne v rámci projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko, prevencia, zdravá výživa, ergonómia pracovného prostredia, osveta zdravého životného štýlu, finančná podpora v oblasti starostlivosti o zdravie zamestnancov a otvorená oblasť nazvaná Extra, určená na opis aktivít, ktoré firma realizuje a neboli obsiahnuté v predchádzajúcich kategóriách.

Súťažné materiály hodnotila odborná komisia zo zástupcov partnerov projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko v zložení:

  • Doc. MUDr. Gabriel Kamenský, CSc. – hlavný odborník Ministerstva zdravotníctva SR pre odbor kardiológie
  • Dr. Darina Sedláková – riaditeľka kancelárie Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku
  • Andrew Krenek − výkonný riaditeľ Aeon Hewit, spoločnosti, ktorá každoročne vyhlasuje súťaž Najlepší zamestnávateľ
  • Mgr. Zuzana Kaňuchová – manažérka pre ľudské zdroje spoločnosti Profesia.sk, lídra na internetovom trhu práce
  • Ing. Tibor Bôrik – poradca predstavenstva oboch Union poisťovní
  • Ing. Pavol Chovan − riaditeľ úseku získavania klientov oboch Union poisťovní

Spomedzi 50 súťažiacich vybrala porota nasledovných víťazov:

1. miesto

Spoločnosť Datalan, a. s.

Firma získala prvenstvo za množstvo realizovaných aktivít pre svojich zamestnancov, akými sú pravidelné teambuildingy zamerané na športovanie, preplatenie nákladov na návštevu športovísk do výšky 50 EUR za kalendárny rok, vitamínové balíčky, možnosť odborných vyšetrení priamo na pracovisku (oftalmologické, meranie cholesterolu, tuku, krvného tlaku, hladiny CO v pľúcach a pod.).

2. miesto

Firma Chemosvit, a. s.

Spoločnosť zaujala porotu aktivitami, akými sú skríningové vyšetrenie zraku a očí, kontrola hygieny sociálnych zariadení, kontrola nočnej práce, meranie škodlivých vplyvov prostredia na zdravie zamestnancov.

3. miesto

Spoločnosť Slovak Telekom, a. s.

Spoločnosť obsadila tretie miesto aj vďaka možnosti využitia home office v prípade ochorenia zamestnanca, relax zónou na pracovisku, organizáciou prednášok na tému zdravého životného štýlu, očkovaním proti encefalitíde, žltačke a chrípke.

Ak ste firma, ktorej záleží na zdraví svojich zamestnancov, a máte sa čím pochváliť, neváhajte a zapojte sa aj vy do druhého ročníka súťaže Zdravá firma roka. Stačí, ak vyplníte dotazník na webovej stránke www.zdravsieslovensko.sk v sekcii Zdravá firma roka.


Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu