SME
Utorok, 19. november, 2019 | Meniny má Alžbeta
INZERCIA

Vodiči pozor! Len do štvrtka môžete zrušiť svoju starú zmluvu o PZP

Štvrtok 18. novembra 2010 je posledný deň, dokedy sa dá vypovedať súčasne platná zmluva o Povinnom zmluvnom poistení (PZP) ak je zmluva uzavretá ku koncu kalendárneho roka.

Štvrtok 18. novembra 2010 je posledný deň, dokedy sa dá vypovedať súčasne platná zmluva o Povinnom zmluvnom poistení (PZP) ak je zmluva uzavretá ku koncu kalendárneho roka. Je veľmi dôležité to urobiť. Inak sa dnes platné PZP preklopí do budúceho roka a klient stratí možnosť, vybrať si to najvýhodnejšie. Napríklad PZP, ktoré ponúka nová online poisťovňa Genertel.sk . Zodpovedný vodič, ktorý nespôsobuje dopravné nehody, tu môže získať PZP už od 5 € za mesiac*.

Základom je spravodlivý princíp, v ktorom najvýhodnejšie ceny dosahujú vodiči, ktorí v posledných rokoch nespôsobovali dopravné nehody. Tí, ktorí nejazdia zodpovedne sa pre takto nízke PZP naopak nedokážu kvalifikovať.

„Sme prví, kto pri PZP uplatňuje prísny princíp spravodlivosti. Našimi klientmi sú zodpovední vodiči, ktorí môžu platiť najnižšie ceny PZP. V závislosti od typu auta, veku a bydliska to môže byť aj pod 60 € ročne“, povedal marketingový riaditeľ Genertelu na Slovensku, Samuel Martiš.

Ďalšou výhodou Genertelu je jednoduchosť. Vodič nepotrebuje žiadne dokumenty a jednoduchý formulár vyplní za chvíľu. Telefonicky, alebo cez internet. Okamžite po dohode je jeho PZP plne funkčné. Obratom mu príde domov zmluva, pričom zaplatiť môže až do 30-tich dní.

Podľa Občianskeho zakonníka § 800 je možné poistnú zmluvu vypovedať 6 týždňov pred uplynutím poistného obdobia. Ide o hmotnoprávnu lehotu znamenajúcu, že výpoveď musí byť doručená do poisťovne najneskôr do 18.11.2010. Nestačí ju podať u doručovateľa v tento deň, ale skôr, napr. 15.11.2010 v pondelok tak, aby mohla byť doručovateľom doručená v stanovenej lehote.

Genertel je súčasťou medzinárodnej skupiny Generali Group. Generali Group je v súčasnej kontinentálnej Európe lídrom na trhu priameho poistenia. Genertel pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od poisťovne Generali Slovensko.

Viac informácií na Genertel.sk

*cena závisí od histórie škodovosti, údajov vozidla a poistencovi.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu

Volkswagen Slovensko pokračuje v produkcii zaujímavých videí, ktoré odhaľujú technologickú výbavu modelov VW.

Tlačové správy

Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Výška fixného výnosu sa mení podľa výšky a dĺžky investície

Tlačové správy

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.