SME

Odborník radí: ako ušetriť pri tlači

Poznáme to všetci... stará kopírka už dosluhuje a treba novú. Je to však príliš veľká jednorazová investícia. Predovšetkým v dobe, keď sa všetci snažia znižovať náklady. Ako tento problém riešia nielen firmy, ale aj štátne a mimovládne inštitúcie, ktoré majú presne vymedzený rozpočet? Zistili sme pre vás, ako sa dá vyhnúť nákladom za nákup stroja.

O skúsenostiach so zaobstarávaním tlačiarne sme sa rozprávali s Marcelom Krajčovičom z agentúry v oblasti vzdelávania. „Mesačne tlačíme a kopírujeme pomerne veľa a naša stará kopírka to už nezvládala. Na nákup nového stroja sa ale v našom rozpočte nenašli prostriedky“, vraví pán Krajčovič. „Preto sme sa rozhodli pre iné, praktickejšie riešenie, multifunkčný stroj sme si prenajali priamo od distribútora. Nemuseli sme tak nič investovať a získali sme zariadenie, ktoré nám zabezpečuje tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie súčasne.“

Krajčovič ďalej vysvetľuje: „Využili sme akciu spoločnosti Konica Minolta Slovakia, ktorá aktuálne ponúka prenájom takéhoto multifunkčného zariadenia len za 1€ mesačne. Náš IT technik vypočítal, že pri rovnakom počte výtlačkov nás služby, ktoré nám Konica Minolta Slovakia dodáva v rámci prenájmu, vychádzajú lacnejšie, ako samotné tonery do existujúcich zariadení. Teraz sa nemusíme starať ani o servis, ani o spotrebný materiál. Jednoducho za nižšie náklady máme oveľa vyššiu kvalitu tlače a sme bez starostí. Ušetrili sme tak nielen na vstupných nákladoch, ale aj na mesačnej prevádzke .“

Na prenájom strojov sme sa pýtali obchodného riaditeľa spoločnosti Konica Minolta Slovakia, Petra Gašparíka, ktorý nám povedal: „V snahe vyjsť zákazníkom maximálne v ústrety sme tento rok prišli s riešením, ktoré umožňuje prenajať si multifunkčné zariadenie za 1€ mesačne na dobu 48 mesiacov. Zákazník tak platí v podstate len za vyrobené strany. Toto riešenie je mimoriadne vhodné pre firmy zo súkromného sektora. Avšak takúto možnosť určite privítajú aj inštitúcie, školy a organizácie s vymedzeným rozpočtom.“

Mesačná tlač na prenajatom stroji pri výrobe 4000 čiernobielych a 500 farebných strán vás vyjde 136,45 €, čiže každá vytlačená farebná stránka stojí iba 0,0961 € bez DPH, čiernobiela dokonca len 0,0221 € bez DPH a tieto ceny platia aj v prípade prekročenia uvedeného počtu vyrobených strán.

V súčasnosti si tak môžete prenajať multifunkčné zariadenie Konica Minolta bizhub C220, ktoré vie kopírovať a tlačiť až do veľkosti formátu A3+, faxovať, skenovať dokumenty a následne ich posielať priamo emailom alebo uložiť na USB kľúč.

Spolu s voliteľným príslušenstvom zvláda aj priame skenovanie do editovateľných formátov MS Word, Excel a prehľadávateľného PDF alebo umožňuje riadenie prístupu pomocou širokej škály bezkontaktných kariet. Dokáže teda poskytnúť prehľad o tom, kto a koľko tlačil, a tak zabezpečiť prerozdelenie nákladov, napríklad medzi jednotlivé oddelenia organizácie.

Viac o prenájme multifunkčných strojov za 1€ mesačne sa dozviete na stránke Konica Minolta .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Uverejňujte tlačové správy na sme.sk

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú, čo ľudia budú chcieť
  2. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  3. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  4. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia
  5. Úspech firemnej elektromobility: eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van
  6. Andrej Viceník, VÚB: Samosprávy potrebujú partnera, nielen banku
  7. Keď sa z brigády stane kariéra
  8. Pacienti s akútnou myeloidnou leukémiou čakajú na moderné lieky
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov
  2. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať
  3. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú.
  4. Po oslavách storočnice sa košický maratón pozerá do budúcnosti
  5. TIPOS pokračuje v spolupráci s Bratislavou
  6. IMPERIAL Gold… viac ako zlato...
  7. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia
  8. Úspech firemnej elektromobility: eFleet Day 2025 Truck&Bus&Van
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov 12 256
  2. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia 10 930
  3. Keď sa z brigády stane kariéra 5 807
  4. Pacienti s akútnou myeloidnou leukémiou čakajú na moderné lieky 2 706
  5. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať 2 543
  6. Firma z Nitry robí miliónové projekty pre Teslu či TikTok 2 209
  7. Na trhu kúpite datle aj ťavu. Maroko má vlastný púštny Hollywood 1 661
  8. Cédečka sa predávali ako teplé rožky. Prežili, lebo predvídajú. 1 608
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Oprášte cestovateľské plány. Jeseň je ako stvorená na poznávacie zájazdy.


INZERCIA 3. okt
Doc. MUDr. Eva Goncalvesová, CSc.

Rozhovor s doc. MUDr. Evou Goncalvesovou, CSc. k Mesiacu o srdcových témach.


INZERCIA 3. okt

Datacomp stavil na skúsených ľudí a fyzický kontakt so zákazníkmi.


INZERCIA 2. okt

Prestížne podujatie sa teší veľkej obľube. Na štart sa postaví vyše 18-tisíc bežcov.


30. sep
SkryťZatvoriť reklamu