SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Stal sa vám na dovolenke „malér“? Pomôžte si cestovným poistením

Určite sa vám už stalo, že nevydarené počasie pokazilo vašu vytúženú a dlho plánovanú dovolenku.

Určite sa vám už stalo, že nevydarené počasie pokazilo vašu vytúženú a dlho plánovanú dovolenku. Viacerí z nás však máme skúsenosť skôr s tým, že sme si na nej nechtiac privodili zlomeninu alebo museli riešiť rôzne ošemetné situácie, akou je hoci aj porucha auta na diaľnici či zapatrošená batožina kdesi na letisku. Podobnú a trochu kurióznu situáciu riešil aj mladý pár, ktorému sa po ceste do hotelovej izby v talianskej Verone vyšmykla z ruky fľaša červeného vína, pričom rozliata tekutina a črepiny skla poškodili časť interiéru hotela. Vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu, táto spočiatku nepríjemná udalosť sa s odstupom času stala pre nich určite ďalšou veselou príhodou zo svadobnej cesty. 

Poisťovňa v prípade mladého páru uhradila hotelu v rámci uzatvoreného pripoistenia zodpovednosti za škodu náklady za servisný výjazd čistiacej služby, ako aj cenu nového koberca. Práve v situáciách, kedy vzniknuté „maléry“ už nedokážeme odvrátiť, nám ich riešenie uľahčí cestovné poistenie. 

Už pri jeho uzatváraní by sme mali zohľadniť, akým dopravným prostriedkom sa chceme na cesty do zahraničia vydať. Vzhľadom na riziká, ktoré na nás číhajú, je potrebné zvážiť, aké pripoistenia by sme si k základnému cestovnému poisteniu mali zvoliť. Pri leteckom zájazde dokazuje svoje opodstatnenie najmä pripoistenie meškania odletu lietadla či meškania batožiny. Jedným z prípadov, ktoré ČSOB Poisťovňa v minulosti riešila, bolo preplatenie výdavkov na nákup nevyhnutných osobných potrieb klienta, pretože tie jeho boli v kufri, ktorý sa mu „stratil“ na letisku.

Dovolenku považujú viacerí z nás za ničím a nikým nerušený čas odpočinku a relaxu. Nájdu sa však aj takí, ktorí si nevedia predstaviť zostať aspoň na pár dní „mimo dosahu“, a preto v ich batožine nechýba notebook, mp3 prehrávač či mobilný telefón. Tieto predmety sú však nielen u nás terčom záujmu drobných zlodejov. Poisťovňa sa pravidelne stretáva s prípadmi vlámaní do ubytovacích zariadení alebo do áut, pri ktorých dovolenkárom odcudzia batožinu alebo veci z nej.

Na cestách a pobytoch v zahraničí sa nám teda môže prihodiť všeličo. Dôležité je, byť na tieto situácie vopred pripravený. Pretože Európsky preukaz zdravotného poistenia nezaručuje pokrytie všetkých výdavkov na zdravotné ošetrenia, nemali by sme zabúdať na cestovné poistenie. Jeho automatickou súčasťou je krytie liečebných nákladov za lekárske ošetrenie vo verejných či súkromných zdravotníckych zariadeniach, pobyt v nemocnici či pokrytie nákladov na prevoz do vlasti. Okrem základného poistenia je s ohľadom na plánované aktivity a činnosti na dovolenke vhodné zvoliť také pripoistenie, ktoré by mohlo vynahradiť prípadné vzniknuté škody. Dopoistiť možno napr. riziko úrazov, zodpovednosť za škodu na zdraví alebo majetku, špeciálne pripoistenie batožiny, poistenie nepojazdného vozidla či iné.

Uzatvoriť cestovné poistenie sa dá v súčasnosti veľmi jednoducho, rýchlo a v ČSOB Poisťovni najmä výhodne. Či už plánujete cestovať za oddychom do tradičných dovolenkových destinácií v rámci Európy alebo spoznávať kultúrne pamiatky v iných krajinách sveta, počas leta môžete prostredníctvom webstránky ČSOB Poisťovne využiť až 25 % zľavu z ceny cestovného poistenia. Poistiť sa tiež môžete aj na ktorejkoľvek pobočke ČSOB Poisťovne alebo ČSOB banky.

Ak však cestujete častejšie v roku, výhodným pre vás bude bezpochyby celoročné cestovné poistenie k platobnej karte vydanej v ČSOB. To sa vzťahuje na jednotlivca a tiež na celé rodiny bez obmedzenia počtu detí.

Cestovné poistenie s 25 % zľavou si môžete uzatvoriť na: https://poistenie.csob.sk/cestovne/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu