SME
Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako zlacniť kancelársku tlač?

Pri hľadaní úspor vo firmách patria náklady na kancelársku tlač medzi najčastejšie uvádzané možnosti.

Pri hľadaní úspor vo firmách patria náklady na kancelársku tlač medzi najčastejšie uvádzané možnosti. Ale nemusíte ihneď prestať tlačiť. Znížiť náklady je možne i tak, aby to veľmi nebolelo.

Vyberáme niekoľko „trikov“ od špecialistov z japonskej spoločnosti OKI, ktoré potešia asi každého finančného manažéra.

Úplne jednoduché – tlačte a kopírujte obojstranne

Vždy, keď je to možné, tlačte obojstranne a najlepšie viac stránok na jeden list papiera. Väčšina moderných tlačiarní už duplex nastavenie umožňuje. Uložte si ho ako predvolený profil a začnite ho používať. Pokiaľ nastavíte na tlačiarni i vhodný režim „spánku“, nebude sa nahrievať celú dobu, ale vystačí s menej ako 2 wattmi. V OKI dokonca vymysleli režim Eco Mode pre tlač najčastejších krátkych úloh. Paradox spočíva v tom, že sa tlačí pomalšou rýchlosťou, pri ktorej stačí nahriať zapekaciu jednotku na nižšiu teplotu. Výsledkom je rýchlejšie zahriatie, menšia spotreba a zároveň skôr vytlačené stránky.

Lacná tlačiareň sa predraží

Do kancelárie, kde sa tlačí viac ako jeden balík papiera mesačne, patrí tlačiareň s väčšou kapacitou toneru a rýchlosťou 20 farebných stránok za minútu. Pokiaľ toner meníte viac ako jedenkrát mesačne, niečo nie je v poriadku. Skoro vždy platí, že profesionálne zariadenie má väčšiu kapacitu toneru, a teda i podstatne lacnejšiu tlač a kopírovanie. Cena zariadenia je len zlomkom ceny spotrebného materiálu, ktorý za dobu používania nakúpite. Vo firmách vedie „laser“, ale rovnako ako v iných oboroch sa výrazne presadzuje energeticky úspornejšia a vyspelejšia tlačová technológia LED. Dôležitým indikátorom kvality je i poskytovaná záruka. Dobrá značka ponúkne 3-ročný servis zdarma, často aj priamo u zákazníka.

Sledujte náklady

Prostredníctvom jednoduchého softwaru môžete mať prehľad o tlači jednotlivých pracovníkov a niektorým môžete odobrať možnosť tlačiť farebne. Už len znalosť, že je tlač sledovaná, dokáže v praxi výrazne znížiť náklady.

Tlačiareň nemusíte kupovať

Stále častejšie sa vo firmách tlačí a kopíruje formou služby. Nemusíte sa takmer o nič starať, máte zaistený kompletný servis a najviac pri tom výrazne ušetríte.

S týmito a ďalšími možnosťami, ako tlačiť kvalitne a efektívne, vám poradí špecialista OKI

Ing. Miroslav Kubernát (miroslav.kubernat@oki.sk, t. 0918 570 999). Neobávajte sa zavolať, rád vám pomôže.

druhyobrazok.jpg

 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prečítajte si podrobný návod, kedy a ako začať prikrmovať, po akých surovinách siahnuť a ako vybrať správnu detskú výživu.


5 h

Arónia prekvapí chuťou aj blahodarným účinkom na zdravie. Chcete vedieť, aké vitamíny obsahuje, ako ju pestovať či spracovať?


6 h

Ak ste sa rozhodli stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku, gratulujeme, výborná voľba!


8 h