SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Poznáme meno víťaza Pilsner Urquell Master Bartender 2011!

Dňa 14. septembra vyvrcholil v Starej tržnici v Bratislave štvrtý ročník súťaže Pilsner Urquell Master Bartender.

Dňa 14. septembra vyvrcholil v Starej tržnici v Bratislave štvrtý ročník súťaže Pilsner Urquell Master Bartender. Víťazom národného kola sa stal Peter Škripko z Camelot restaurant z Košíc, ktorý bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále súťaže v Prahe.

Do súťaže som sa prihlásil, pretože milujem Prazdroj a chcem zlepšovať jeho imidž v Košiciach. Je to skvelý pocit, že budem môcť reprezentovať Slovensko, reštauráciu Camelot a najmä seba samého na svetovom finále v Prahe. Ja sám sa snažím robiť len to, čo ma baví, a snažím sa to robiť čo najlepšie. Spätná väzba v podobe víťazstva mi len potvrdila, že som si vybral správne,“ povedal bezprostredne po vyhlásení výsledkov šťastný víťaz.

Druhé miesto získal Jozef Ďurica z Hotelu Yasmin z Košíc a na treťom mieste skončil Ladislav Palkovič z Kolkovna Eurovea z Bratislavy.

„Sládok pivo varí, barman ho robí. Mimoriadne pivo si vyžaduje nielen vášeň ľudí, ktorí ho varia, ale aj mimoriadnu starostlivosť pri podávaní. Je to práve barman, kto dbá na to, aby sa dostalo ku konečnému spotrebiteľovi v optimálnej kvalite. Som veľmi rád, že sa nám podarilo nájsť barmanov, ktorí v sebe túto vášeň majú a rozdávajú ju spolu s úsmevom všade navôkol. Dúfam, že využijú všetko, čo sa o tomto unikátnom pive dozvedeli, a budú ďalej šíriť jeho legendárny odkaz. Práve preto táto súťaž existuje – aby barmani, ktorí Pilsner Urquell podávajú, poznali nielen zásady správneho podávania a čapovania, ale aby mali aj vedomosti o tomto pive a poznali jeho jedinečnú históriu. Víťazovi držím palce na svetovom finále a ktovie, možno sa práve Slovák stane budúcim víťazom International Master Bartender,“ prezradil predseda poroty, starší obchodný sládok Plzenského Prazdroja Václav Berka.

Svojho víťaza si zvolila aj špeciálna porota zložená z renomovaných novinárov, ktorá hodnotila dôležitú schopnosť finalistov, akou je majstrovstvo slova. Víťazom Press Award sa stal Michal Mikuš zo Chateau Krakovany.

Ľudia s vášňou pre Pilsner Urquell sa stávajú súčasťou legendy

Hlavný motív „Ľudia s vášňou pre Pilsner Urquell sa stávajú súčasťou legendy“ premosťuje aj ďalší dôležitý počin večera.

Organizátori podujatia udelili desiatim legendám titul Art Ambassador Pilsner Urquell nielen za výnimočný prínos pre slovenskú kultúru, ale aj za ich pôsobenie v oblasti vzdelávania, rozvoja mladých talentov, filantropie a za morálnu autoritu. Takými sú pravé legendy.

Držiteľmi titulu Art Ambassador Pilsner Urquell sa stali svetoznámy tenorista a riaditeľ opery SND Peter Dvorský, rektor VŠVU a vynikajúci grafický dizajnér akademický maliar profesor Stanislav Stankoci, tanečný virtuóz a choreograf Mário Radačovský, spisovateľ Peter Pišťanek, manažér a filantrop Václav Mika, herec Ady Hajdu, husľový virtuóz profesor Peter Michalica, kostýmový výtvarník profesor Milan Čorba, dokumentarista Pavol Barabáš a jazzová legenda Matúš Jakabčic.

Viac na www.masterbartender.sk    

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jeden z najväčších folklórnych festivalov v regióne ostáva úrovňou kvality verný svojmu menu.


11 h

O dôvodoch kandidovať, o politike a prešovskom futbalovom štadióne.


11 h

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug
SkryťZatvoriť reklamu