SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Goodman postaví logistické centrum

OTS: Goodman postaví logistické centrum s plochou 78.000 m2 pre spoločnosť Zalando Brusel 27. októbra /PRNewswire/

OTS: Goodman postaví logistické centrum s plochou 78.000 m2 pre spoločnosť Zalando


Brusel 27. októbra /PRNewswire/ (TASR-OTS) - Skupina Goodman Group postaví na nákladnom termináli v Erfurte logistické centrum s plochou 78.000 m2 pre spoločnosť Zalando realizujúcu elektronický maloobchodný predaj. Nehnuteľnosť je vopred prenajatá na 16-ročné obdobie. Výstavba začne v polovici októbra a dodávka sa plánuje na august 2012.


"Sme veľmi radi, že sme zabezpečili tento posledný projekt a nadviazali nový vzťah so spoločnosťou Zalando. Tento rok je to už ôsma vopred záväzne sľúbená stavba v Nemecku a svedčí o našej vedúcej pozícii vo výstavbe a správe logistických zariadení," povedal Andreas Fleischer, riaditeľ spoločnosti Goodman pre Nemecko.


Sklad poskytne 71.000 m2 podlahovej plochy so 7000 m2 súvisiacich kancelárskych a spoločenských priestorov. Plánuje sa aj niekoľko sto parkovacích miest a 55 miest pre nákladné automobily a prívesy. Nové zariadenie bude obsahovať 46 nakladacích plošín s miestom na prípadné ďalšie rozšírenie plošín v prípade dopytu v budúcnosti.


Výstavba predstavuje významný rast v obchodnej činnosti spoločnosti Zalando a uľahčí efektívnu distribúciu ich produktov v celom Nemecku a Európe.


"Zalando očakáva ďalší rast v Nemecku a na medzinárodných trhoch," povedal Rubin Ritter, výkonný riaditeľ spoločnosti Zalando.


"Výstavba logistického centra na objednávku v Erfurte, ktorá je prispôsobená individuálnym požiadavkám je preto ďalším logickým krokom v rozvoji našej spoločnosti," dodal Ritter.


Spoločnosť Zalando od svojho vytvorenia v roku 2008 zaznamenáva silný rast. Spoločnosť pôvodne predávala online len topánky, dnes však ponúka celý rad módnych položiek, vrátane oblečenia a príslušenstva pre dospelých a deti, športové oblečenie a zariadenie a kozmetické prípravky. Spoločnosť v súčasnosti na maloobchodnej úrovni predáva viac ako 1000 dobre známych značiek a tovar dizajnérskych značiek.


Greg Goodman, výkonný riaditeľ Goodman Group uzavrel: "Posledná stavba pre spoločnosť Zalando nasleduje po troch podobných stavbách oznámených v Nemecku a vo Francúzsku v priebehu posledných mesiacov, čo poskytne viac ako 238.000 m2 nových priestorov pre poskytovateľa elektronického online obchodu, spoločnosť Amazon. Tieto dohody ukazujú silný dopyt po elektronickom obchode v Európe a skúsenosti Goodman pri dodávaní logistických a skladovacích riešení na mieru zákazníkom v tomto rýchle sa rozvíjajúcom odvetví."


O spoločnosti Goodman Pre viac informácií prosím navštívte: http://www.goodman.com


Kontakt: Goodman Majella O Doherty Tel: +32-2-263-4068 Email: Majella.odoherty@goodman.com


Zdroj: Goodman Group


lt pop

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 3 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 17 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


17 h
SkryťZatvoriť reklamu