SME
Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Máte HP alebo falzifikát?

Falšovanie značkového tovaru sa nevyhne ani tlačovým kazetám, tzv. tonerom, do tlačiarne. Môže sa ľahko stať, že zaplatíte ako za originál, ale nedostanete ...

Falšovanie značkového tovaru sa nevyhne ani tlačovým kazetám, tzv. tonerom, do tlačiarne. Môže sa ľahko stať, že zaplatíte ako za originál, ale nedostanete ani zďaleka výstup v očakávanej kvalite a počte výtlačkov. Aby ste sa nedali oklamať a dostali naozaj to, za čo platíte, stačí si jednoducho stiahnuť voľný program, ktorý rýchlo overí pravosť  tonerov vo vašich tlačiarňach.

Falošné tlačové kazety sú napodobeniny, ktoré sa vydávajú za originál a pritom zďaleka nespĺňajú jeho kvalitatívne štandardy. Ide o použité alebo klonované kazety s náplňou zlomkovej hodnoty v skoro dokonalých napodobeninách balenia aké majú originálne tonerové kazety pre laserové tlačiarne. Kazeta v dôveru vzbudzujúcom obale sa predáva zákazníkom za cenu originálu. Aby ste sa vyhli podvodu, zbytočným nákladom na opakovanú tlač, opravu či dokonca výmenu mechanizmu tlačiarne kvôli poškodeniu takouto kazetou pre tlačiarne HP LaserJet, stačí si stiahnuť aplikáciu na overenie pravosti kazety zo stránky HP.  Pomocou nej si rýchlo a jednoducho skontrolujete, či ide o originál. V prípade zistenia falošnej kazety si vytlačíte  výsledky overenia a vrátite kazetu do predajne, v ktorej ste si ju zakúpili.

 

Overenie pravosti tlačovej kazety

Inštalácia a použitie softvéru  je jednoduché, ale postupom vás môže previesť aj ilustračné video. Okrem využitia tejto aplikácie je dobré dodržiavať aj pár základných tipov a môžete potenciálny falzifikát odhaliť ešte pred jeho kúpou. Ak napríklad nie je tlačová kazeta v originálnom obale alebo je jej obal poškodený, zbystrite pozornosť. Vizuálne je najlepším spôsobom overenia kontrola bezpečnostnej známky na balení kazety.

original krabice 490sirka-r600.jpg 

Bezpečnostná známka na origináloch

Všetky balenia tonerových kaziet HP pre laserovú tlač sú vybavené bezpečnostnou známkou s nápisom „Original Toner“ (pri atramentoch „Original Ink“). Modrá nálepka je vždy umiestnená na časti balenia, ktoré sa pri otváraní musí odtrhnúť a nemala by tak uniknúť pozornosti. Známka má špeciálnu holografickú úpravu. Jej kontrastné polovice a nápisy „Original Toner“ menia farbu pri náklone zo strany na stranu z tmavo modrej na svetlo modrú. Symboly OK a  ü  sa pohybujú v opačných smeroch pri nakláňaní dopredu a dozadu a súhlasne pri náklone zo strany na stranu. Tieto zmeny na bezpečnostnej známke môžete vidieť tu.

security label 2009 flipping 490sirka-r584.jpg 

Tlačová kazeta nie je iba obal

Originálna tlačová kazeta je dômyselný komponent tlačiarne a predstavuje až 70 % zobrazovacieho systému celej tlačiarne. Je navrhnutá tak, aby efektívne spolupracovala s tlačiarňou a dosahovala tie najlepšie výsledky. Dôležitú úlohu pri kvalite tlače zohráva presne navrhnuté množstvo jednotlivých zložiek v náplni, konštatné výrobné podmienky, predvýrobná a povýrobná kontrola. Tieto parametre lacné falzifikáty nespĺňajú, neposkytnú vám spoľahlivé výsledky či konštantný výkon počas svojej doby životnosti. Ich cieľom je len získať vaše peniaze. Používatelia sa tak môžu stretnúť s výrazne nízkou kvalitou tlače, opakovanými pokusmi o tlač kvôli chybným výtlačkom, rýchlym opotrebovaním zariadenia, či dokonca s jeho úplným poškodením. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 3 h

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 17 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


18 h
SkryťZatvoriť reklamu