INZERCIA

Nákupy „online“ si treba overiť

Pribúdajúce internetové obchody, stúpajúci počet online zákazníkov objednávajúcich si na webe rôzny sortiment výrobkov či čoraz vyšší objem peňazí minutých za tovar ponúkaný v tzv. e-shopoch.

Pribúdajúce internetové obchody, stúpajúci počet online zákazníkov objednávajúcich si na webe rôzny sortiment výrobkov či čoraz vyšší objem peňazí minutých za tovar ponúkaný v tzv. e-shopoch. Jednoducho, nakupovanie cez internet si na Slovensku získava stále väčšiu obľubu.  

Na rozdiel od nakupovania v klasických kamenných obchodoch má internetový nákup ďalšie psychologické aspekty. Nákupy totiž okrem deklarovaných zliav ovplyvňuje aj fakt, že peniaze nedáva zákazník fyzicky priamo z ruky. Je tak náchylnejší nakúpiť za vyššiu sumu ako v bežnej kamennej prevádzke. To isté platí aj pri uhrádzaní tovaru platobnými kartami v obchode. 

Bezpečnosť nadovšetko

Pri všetkých typoch nakupovania sa však čoraz viac dostáva do popredia otázka bezpečnosti realizovaných platobných transakcií. Zvlášť v internetovom prostredí. Podľa Andrey Lazar, riaditeľky odboru Komfort platieb ČSOB, mnoho zákazníkov nakupujúcich v elektronických obchodoch už v súčasnosti dodržiava aspoň základné zásady bezpečnosti platieb na internete. „Banky sa snažia ľudí neustále upozorňovať a vštepovať im bezpečnostné rady, ako predchádzať či minimalizovať riziko zneužitia údajov na karte, a tým aj ich finančných prostriedkov“. 


Okrem všeobecne platných odporúčaní, ako napr. realizovanie virtuálnych nákupov len u overených predajcov s bezpečnostnými certifikátmi či z počítačov vybavených firewallom a antivírovým programom, je dôležité zabezpečiť aj samotnú internetovú platbu. 

 

Zatiaľ iba jedna banka

Zabezpečenie platieb realizovaných platobnou kartou na internete, ponúka na Slovensku zatiaľ iba jedna banka. Ako dopĺňa Andrea Lazar z ČSOB, služba Zabezpečená internetová platba predstavuje v súčasnosti najbezpečnejší spôsob platieb kartou pri nákupoch v slovenských aj zahraničných internetových obchodoch.

Každá platobná transakcia u obchodníka, ktorý podporuje 3-D Secure protokol (na Slovensku ho už využíva takmer každý online obchod), sa overuje jednorazovým SMS kódom, ktorý ČSOB zašle držiteľovi karty na mobilný telefón. „Tým, že klient reálne dostane SMS-ku s kódom priamo na svoj mobilný telefón, vie, čo sa deje s jeho finančnými prostriedkami na platobnej karte. V prípade, že sa niekto dostane k údajom z jeho karty s aktivovanou službou Zabezpečená internetová platba a internetový obchod je zabezpečený 3-D Secure protokolom, platba sa bez zadania tohto kódu (ktorý dostanete na mobil len klient ako držiteľ karty) neuskutoční“, dodáva Lazar.

Služba je bezplatná

Službu Zabezpečená internetová platba, ktorú v súčasnosti na Slovensku ponúka zatiaľ iba ČSOB, je možné aktivovať bezplatne cez pobočku banky alebo jednoducho prostredníctvom ČSOB Internet bankingu. Klienti si službou využívajúcou protokol 3-D Secure môžu zabezpečiť všetky platobné karty ČSOB, ktorými sa dá platiť cez internet, teda debetné aj kreditné karty. Bez poplatku je rovnako aj zasielanie SMS kódov, potrebných na autorizovanie platobných transakcií.

Viac informácií o tejto jedinečnej službe na Slovenku nájdete na www.najbezpecnejsiakarta.sk. 

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

VW Tiguan Allspace: prvé sedemmiestne SUV od Volkswagnu

Z väčších rozmerov a dlhšieho rázvoru modelu Allspace ťaží celá posádka a aj batožinový priestor.

Tlačové správy

3 pravidlá pre lepší dôchodok

Tretina našich dôchodcov má penziu od 305 do 410 €. Ak sa obávate, či vám taký dôchodok bude stačiť, nespoliehajte sa len na štát.

Tlačové správy

Moskva alebo Petrohrad?

Nezameniteľná atmosféra a lákavé atrakcie. Ktoré mesto zláka na spoznávanie vás?

Tlačové správy

Aké auto si vybrať - nové, zánovné alebo jazdené?

Väčšina motoristov si nekupuje úplne nové autá, ale rozhodne sa pre lacnejšie, už jazdené vozidlá