INZERCIA

Fúzia spoločností LEAF a Cloetta

Bratislava 5. marca (TASR-OTS) - Dňa 16. februára 2012 cukrovinkárske spoločnosti LEAF a Cloetta oznámili fúziu svojich dvoch spoločností. Nová spoločnosť od tohto dátumu ponesie meno ...

Bratislava 5. marca (TASR-OTS) - Dňa 16. februára 2012 cukrovinkárske spoločnosti LEAF a Cloetta oznámili fúziu svojich dvoch spoločností. Nová spoločnosť od tohto dátumu ponesie meno Cloetta a stane sa vedúcou cukrovinkárskou spoločnosťou v Škandinávii so silnou základňou v Holandsku, Taliansku a Belgicku. Nová Cloetta bude spravovať portfólio ikonických značiek, ponúkajúc celé spektrum cukrovinkárskych výrobkov, kombinujúc silu spoločnosti Cloetta vo výrobe čokoládových výrobkov a silu LEAFu vo výrobe cukríkov. Celkový obrat novej spoločnosti zapísanej na Štokholmskej burze je SEK 5,7 miliárd.
Som veľmi rád, že fúzia spoločností LEAF a Cloetta bola ukončená. Dve portfóliá silných lokálnych značiek sa spojili a vytvorili jedno silné portfólio. Nová spoločnosť bude mať silnú pozíciu vo Švédsku, ale som presvedčený, že všetky naše trhy budú profitovať z produktov a know-how spoločnosti Cloetta. V priemysle, v ktorom je značka takmer tak dôležitá ako chuť výrobku, dáva toto spojenie priemyselný aj strategický význam, povedal Bengt Baron, prezident a CEO Cloetty.
Ďalšie informácie poskytne:
Martina ZOMBORSKÁ
PR specialist, Leaf Slovakia
M +421 (0) 910 828 013,
E martina.zomborska@leaf.eu
www.leaf.eu
Levice, časť Géňa 5555/60, 934 01 Levice
Cloetta je najstarším výrobcom čokolády v Škandinávii s predajom najmä vo Švédsku. Medzi najsilnejšie značky skupiny patria Kex, Center, Polly. Minuloročný zisk sa odhaduje na EUR 108m. Spoločnosť bola zapísaná na Štokholmskej burze vo februári 2009.
Leaf je cukrovinkárska spoločnosť zameraná na výrobu žuvacích cukríkov, žuvačiek a pastiliek. Dosiahla popredné postavenie na škandinávskych trhoch, v Holandsku, Belgicku a Taliansku a jej výrobky sa predávajú vo viac ako 50 krajinách na celom svete. Medzi najsilnejšie značky skupiny LEAF patrí: Läkerol, Jenkki, Malaco, Sportlife, Saila, Red Band, Venco, Sperlari, Mynthon a Ahlgrens Bilar. Všetky tieto značky majú vo svojich krajinách dlhodobú tradíciu. Na Slovensku LEAF pôsobí od roku 2006 a zamestnáva 540 ľudí.
UPOZORNENIE:
Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.
ji gl

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Prihláste sa a vložte PR článok

Najčítanejšie tlačové správy


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku

Zanzibar, ostrov tyrkysovej a priezračnej vody, bieleho piesku a skvelého jedla

Tlačové správy

Intímna hygiena – celoročná záležitosť

Letné horúčavy, kúpanie, hudobné festivaly, cestovanie – to sú nám známe situácie.

Tlačové správy

Rastie nám pokrivená generácia?

Zhrbené hlavy nad mobilmi či tabletmi niekoľko hodín denne. Čo hovorí odborník

Tlačové správy

Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji

Projekty na rozvoj cestovného ruchu majú šancu získať prostriedky od Pivovaru Šariš, ktorý patrí do spoločnosti Pivovary Topvar.