INZERCIA

Fúzia spoločností LEAF a Cloetta

Bratislava 5. marca (TASR-OTS) - Dňa 16. februára 2012 cukrovinkárske spoločnosti LEAF a Cloetta oznámili fúziu svojich dvoch spoločností. Nová spoločnosť od tohto dátumu ponesie meno ...

Bratislava 5. marca (TASR-OTS) - Dňa 16. februára 2012 cukrovinkárske spoločnosti LEAF a Cloetta oznámili fúziu svojich dvoch spoločností. Nová spoločnosť od tohto dátumu ponesie meno Cloetta a stane sa vedúcou cukrovinkárskou spoločnosťou v Škandinávii so silnou základňou v Holandsku, Taliansku a Belgicku. Nová Cloetta bude spravovať portfólio ikonických značiek, ponúkajúc celé spektrum cukrovinkárskych výrobkov, kombinujúc silu spoločnosti Cloetta vo výrobe čokoládových výrobkov a silu LEAFu vo výrobe cukríkov. Celkový obrat novej spoločnosti zapísanej na Štokholmskej burze je SEK 5,7 miliárd.
Som veľmi rád, že fúzia spoločností LEAF a Cloetta bola ukončená. Dve portfóliá silných lokálnych značiek sa spojili a vytvorili jedno silné portfólio. Nová spoločnosť bude mať silnú pozíciu vo Švédsku, ale som presvedčený, že všetky naše trhy budú profitovať z produktov a know-how spoločnosti Cloetta. V priemysle, v ktorom je značka takmer tak dôležitá ako chuť výrobku, dáva toto spojenie priemyselný aj strategický význam, povedal Bengt Baron, prezident a CEO Cloetty.
Ďalšie informácie poskytne:
Martina ZOMBORSKÁ
PR specialist, Leaf Slovakia
M +421 (0) 910 828 013,
E martina.zomborska@leaf.eu
www.leaf.eu
Levice, časť Géňa 5555/60, 934 01 Levice
Cloetta je najstarším výrobcom čokolády v Škandinávii s predajom najmä vo Švédsku. Medzi najsilnejšie značky skupiny patria Kex, Center, Polly. Minuloročný zisk sa odhaduje na EUR 108m. Spoločnosť bola zapísaná na Štokholmskej burze vo februári 2009.
Leaf je cukrovinkárska spoločnosť zameraná na výrobu žuvacích cukríkov, žuvačiek a pastiliek. Dosiahla popredné postavenie na škandinávskych trhoch, v Holandsku, Belgicku a Taliansku a jej výrobky sa predávajú vo viac ako 50 krajinách na celom svete. Medzi najsilnejšie značky skupiny LEAF patrí: Läkerol, Jenkki, Malaco, Sportlife, Saila, Red Band, Venco, Sperlari, Mynthon a Ahlgrens Bilar. Všetky tieto značky majú vo svojich krajinách dlhodobú tradíciu. Na Slovensku LEAF pôsobí od roku 2006 a zamestnáva 540 ľudí.
UPOZORNENIE:
Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.
ji gl

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2 milióny čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME


Najčítanejšie správy na SME


Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson

Millennials are the largest pool of potential employees, and the most attractive because of their high education level.

Tlačové správy

Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?

Známy šéfkuchár Vojto Artz prezradil, čo bude hýbať svetom gastronómie v roku 2018.

Tlačové správy

Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!

Nový projekt na Furči nerobí kompromisy medzi dostupnosťou a pokojným bývaním.

Tlačové správy

Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku

Miesto nerušeného oddychu, športového vyžitia a adrenalínových zážitkov. Aj také sú Tatry.