SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip
INZERCIA

Piesková filtrácia vie efektívne čistiť bazén a znižovať náklady

Kúpanie s rodinou a priateľmi vo vašom vlastnom bazéne môže predstavovať tie najpríjemnejšie chvíle, ktoré doma zažívate. Naplnenie požiadavky, ktorou je krištáľovo čistá voda, môže byť dosť ťažké.

Výkonná a spoľahlivá bazénová filtrácia vám pomôže zbaviť sa rýchlo a jednoducho všetkých nečistôt, aby vám pobyt vo vode nič nepokazilo.

Už dávno neplatí, že piesková filtrácia pre nadzemné bazény je veľmi nákladná a nedostupná. Najobľúbenejší model predstavuje piesková filtrácia ProStar 4, ktorá je vhodná pre všetky druhy nadzemných bazénov do objemu 20 m3. Filtrácia má prietok 4 m3 za hodinu a v e-shope Marimex SK sa predáva za 155,-€.

Ako funguje piesková filtrácia?

Pieskové filtrácie zachytávajú nečistoty pomocou kremičitého piesku. Skladajú sa z nádoby, v ktorej je náplň umiestená. Filtráciu ďalej tvorí výkonné čerpadlo so sitom zachytávajúcim veľké hrubé nečistoty a ventil, ktorý môže byť štvorcestný alebo šesťcestný.

Čerpadlo nasáva bazénovú vodu do viaccestného ventila. Odtiaľ mieri voda do vrchného priestoru nádoby, pretečie cez piesok a zbaví sa jemných nečistôt. Zo spodnej časti filtračnej nádoby sa voda pomocou ventila dostáva späť do bazéna, už čistá.

Aké výhody má piesková filtrácia?

Hlavnou výhodou pieskových bazénových filtrácií je predovšetkým minimálna náročnosť údržby. Pieskovú náplň filtrácie totiž stačí preprať vodou približne jeden krát za týždeň, samotnú náplň potom stačí vymieňať po 2 až 3 rokoch.

Pretože má piesková filtrácia vysokú účinnosť, je výkonnejšia a umožňuje pripojiť k filtrácií aj ďalšie príslušenstvo. Môžete tak prakticky bez nákladov ohrievať vodu v bazéne pomocou solárneho ohrevu alebo bazén ešte lepšie čistiť za pomoci bazénového vysávača.

A čo ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, vďaka použitiu pieskovej filtrácie (práve osvedčený model ProStar 4) môžete minimalizovať množstvo bazénovej chémie. Nie len, že prevádzka bazéna sa stane ekonomicky menej náročnou, predovšetkým ale nebude hroziť podráždenie citlivej detskej pokožky alebo sliznice. Aj napriek tomu, že sa výrobca samozrejme snaží o to, aby bazénová chémia nebola zdravotne závadná, prípady alergickej reakcie nie je bohužiaľ možné úplne vylúčiť nikdy.

Relatívnou nevýhodou môže byť len o niečo vyššia nákupná cena v porovnaní s alternatívnymi kartušovými filtráciami. Tie však kvôli nižšiemu výkonu neumožňujú pripájať k filtrácii ďalšie zariadenia, ich údržba je náročnejšia, kartušová vložka sa musí pravidelne vymieňať. Predovšetkým ale filtrovanie vody nie je tak efektívne a vyžaduje si použitie väčšieho množstva bazénovej chémie. Kartušové filtrácie sú teda vhodné iba pre menšie nadzemné bazény.

Filtrácia je jedna z najdôležitejších častí údržby o bazén. Ako ju vybrať a udržiavať? Dozviete sa na našich stránkach v časti poradňa.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta

Nestihli ste ešte dovolenku? Vyberajte si z lákavých ponúk na konci sezóny.

Tlačové správy

Mimoriadny úspech na medzinárodnej súťaži v Číne

Slovenská technická univerzita v Bratislave opäť dokázala, že vie konkurovať univerzitám na svetovej úrovni.

Tlačové správy

Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami

Podľa psychológov patria spomienky na jedlo medzi tie najsilnejšie.